• Trener - Sergej Jakirović
    Jel ova tablica koju je Zagi stavio sugerira da bi Dinamo bio prvi da je prvenstvo krenulo kad je Jakir preuzeo Dinamo? To znači da nije tak lošPatak

    A mi inace trenera mjerimo po rezultatima u HNL-u? Da, ako je los. Covjek izgubio na Kosovu, izgubio u Gorici i mozda nije los?

    Sad cu ti docarati. Ivaylo Petev je vodio Dinamo u 26 HNL utakmica, tj. preuzeo je Dinamo u 11. kolu. Osvojio je 64 boda i na pocetnih 22 to nije bilo dovoljno za titulu. Pocetnih je bilo i -4, a zavrsnih -2. To znaci da je u ostatku prvenstva on bio prvak. Koliko nas boli k* za to? Imao je 2.46 osvojenih bodova po utakmici u HNL-u, samo mrvu manje od Bjelice (2.53). Osvojio bi 89 bodova da je bio od starta sezone. I kako ga pamtimo? Kao trenera koji je popusio prvenstvo, jer se za 'prvaka u ostatku' ne dodjeljuje nista, barem ne u Dinamu, znamo gdje se takve stvari slave. Znamo i gdje se slavi pobjeda u pojedinacnoj utakmici, iako se racuna dvomec, pa nas isto tako boli k* za 3-1 protiv Sparte, jer smo tamo dobili cetiri komada. Peteva pamtimo po cetiri poraza u grupi Lige prvaka, boli nas k* sto smo ju samo igrali.

    Petev nije doveden da nas s -4 dovede na -2. Isto tako Jakirovic nije doveden da smanji zaostatak za vodecim, nego da bude prvak drzave i da o tome cak i ne mislimo, jer se to podrazumjeva. Doveden je i da napravi neki k* u Europi, a ne da igra najlosije takmicenje u Europi i da jos tamo pusi u hendikepu od ekipe s Kosova. Svaki put kad se nekome Jakirova epizoda ucini ne bas losom, imate mu jarana Peteva, kako vam se cini njegova epizoda u Dinamu? Jos je on zaostatak smanjio za turbo dobrom Rijekom, a ne za ocajnom konkurencijom. Dobio je dva i cetiri komada u Torinu i Sevilli, a ne na Kosovu i u Pragu. Kuci smo gusto s 0-1 pali od Lyona i Seville, a ne od Plzena.
  • Trener - Sergej Jakirović
    Za mene osobno je "u minusu" od prvog danaGuinness

    I kod mene, zato sto po meni nicim nije zasluzio klupu Dinama, a kosa na glavi mi se dizala nakon sto sam citao kako su ovdje neki cak i odusevljeni njegovim dolaskom. Zato sam od prvog dana prilicno negativno nastrojen prema njemu.
  • Trener - Sergej Jakirović
    Jakir je svojim rezultatima zasluzio hejt. Nicim vise.

    Koliko vas bi bilo odusevljeno da je Dinamo doveo na klupu Mareka Papszuna? Naravno da niste nikad culi za covjeka, a eto toliko, pa cak i daleko manje je poznat i kvalitetan taj Jakirovic. Mag za bosanskohercegovacki nogomet. I onda se nametne ta Rijeka, kao da je uzeo Rudes i doveo ih do Europe. Uzeo Rijeku i doveo ih tamo gdje su realno i trebali biti, nikakvo cudo nije napravio. Hocemo li dizati u nebesa nekoga tko bi sad preuzeo treceplasirani Dinamo i doveo ga do titule? Dajte.

    Evo taj gospodin kojeg spomenuh je preuzeo ekipu u trecoj ligi Poljske, one Poljske ciji ce klubovi redovno rutinski izbaciti bosanskohercegovacke. I taj anonimus je doveo treceligasa do prve lige. Tamo ih je vodio cetiri sezone. Prve je lagano izborio opstanak, druge i trece izborio Europu, cetvrte osvojio titulu. Uzeo je i dva kupa u tom periodu. To je proces, a ne 'pustite ga do zime'. Sta ce na zimu? Dovesti igrace o kojima je sanjao u Zrinjskom i Rijeci? Covjek nije za Dinamo i to je to, kao sto vjerojatno nije ni spomenuti Marek, a reference su mu bolje od Jakirovicevih.
  • 1.HNL 2023./2024.
    Pa i ne bas. U ovom tempu ce trebati 75 bodova. Otkako se igra liga deset, u samo tri navrata to ne bi bilo dovoljno za prvaka, tj. u samo tri navrata je drugoplasirani imao 76 ili vise.
  • Trener - Sergej Jakirović
    Jakirovic nikada nije bio trener za Dinamo, a to nam je i dokazao. U manje od godinu dana od ovdje toliko puta opravdano popljuvane BH Premijer lige do Dinama i neki su mislili da ce u Dinamu odraditi neki posao. Kako da ne.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Umjetni je klub di ni navijaci onog Varteksa ne zele ni cuti za nk Varazdin.. dapace mrze taj klub.Jurki

    Tesko mi je vjerovati da u ne bas velikom Varazdinu tu i tamo NK Varazdin napuni stadion i da nitko od tih ljudi nije bio navijac starog Varteksa. Ili pod navijace podrazumijevas samo stotinjak clanova WS? Mislim da je vecina, cak velika, ogromna vecina navijaca starog Varteksa danas podrska Varazdinu. Navijacka grupa nije stala iza NK Varazdin, ali broj obicnih simpatizera koji danas mrze NK Varazdin je mizeran.
  • Transferi - rasprave
    Zasto je Rebic skoro pa kao Livaja?

    Bolji je igrac od Livaje. Fali mu koja daska u glavi? Eto mi proizvodimo igrace s kompletnom galanterijom. Rebic je za nas top pojacanje. Nije realno zbog financija, ali gledajuci s igracke strane on je nama Ronaldo. Al trebamo mi glumiti neko pravednistvo, gledati DNK, ali ne i nalaz psihiloga, jer taj nalaz sami izdajemo.

    Mi da u nekom imaginarnom pretrazivacu igraca oznacimo u filterima igraca s karakteristikama koje zelimo, izbacilo bi nam 0 igraca. Eto Rebic nam ne valja. Da Zuzuli u tom trenutku nisu mislili da su nadjebali cijeli HNL Rebic bi vec imao 30+ nastupa za Dinamo, pa bi mozda s tim sad bio malo blize Dinamu. Daj Boze da ga dovedemo ili da dodjemo na razinu kad nam je Rebic bezveze.
  • Stadion Maksimir
    Nisam clan BBB, ali mogu pretpostaviti da je stvar u tome da se kao i Torcida nadju u situacijama gdje su stadioni nepopunjeni, ali karata za goste nema. Koliko stadiona u Hrvatskoj uopce ima ogranicen kapacitet za goste na 5%? Samo Rujevica i Poljud na manje od 5%.

    Imali bi nekih 10-13.000 nasih na sjeveru i zapadu, 1.200 tovara na jugu i 10.000 praznih mjesta. Da je kod nas pomama za kartama, da je Maksimir stalno pun ili barem protiv Hajduka, te da se uz to ne stvara problem policije oko popune juga od strane domacih navijaca, mislim da ne bi nitko rekao nista protiv podjele juzne tribine.

    Imamo sad slucaj Varazdina gdje svi govore protiv njih, jer smo dobili 1.000 ulaznica za jug tamo. Taj jug i ima 1.000 stolica, iako realno moze stati 1.500, ali su sami skinuli stolice s par redova i ne moze im nitko nista. I sad taj jug s 1.000 mjesta ima pregradjen jedan sektor, tj. mogli su dati 700 karata i sta onda? Reci ces im da su supci, ali u isto vrijeme zagovaras da nas klub uradi istu stvar na nasem jugu. Mislim da je u tome stvar.
  • Stadion Maksimir
    Pa cak i da se jug podijeli, opet ce policija zabraniti domace navijace u drugom dijelu juga. Nema smisla dijeliti ga.
  • Stadion Maksimir
    S obzirom da je jug odvojena tribina bez odvojenih sektora, kapacitet za goste je 3.931, barem u HNL-u. Mislim da UEFA nema stavku koju ima HNS, te je u Europi kapacitet 5%.

    Sve dok se jug ne podijeli na odvojene sektore gosti ce dobijati skoro 4.000 ulaznica, jer imaju pravo na njih. Klub je navodno htio podijeliti jug, ali se od toga odustalo na intervenciju BBB. O tome je ovdje i pisao jedan clan BBB.
  • Predictor, Varaždin:Dinamo
    Varazdin - Dinamo 0-2, Baturina
  • DRES Dinama - nekada, sada i ubuduće
    Nema me dva tjedna na forumu i vrag me natjera da prvo ovo vidim. Dakle, sta nas boli k* koliko ce oni dobiti. Nek dobiju sto milijuna ako mogu, a na nama je da mi dobijemo koliko mi mozemo. Nece nam oni biti referentna tocka.

    Mene kod tog Castorea muci kvaliteta. Prvu godinu bi mogao biti boom, pa bi se ljudi mogli dobro razocarati i da godinama kasnije beremo samo fiksnu cifru, a da od bonusa ne bude nista, jer bi prodaja mogla ici lose.

    Volio bih da smo dobili nekoga s provjerenom kvalitetom opreme, a ne ove koji su dokazani skart. To sto ce asortiman biti siri i autenticni dresovi ne znaci nista ako to s vremenom nitko nece kupovati. U klubu vjerojatno imaju racunicu da im se vise isplati ne prodati nista i uzeti fiksnu cifru, nego sto dobiju od Adidasa fiksno plus bonus za prodaju.
  • 1.HNL - 12.kolo - Gorica - Dinamo Zagreb - 21.10.2023. - 18.10h, Stadion Radnik, Velika Gorica
    Pola istoka nikad nije u prodaji. Kurce se s nekih 4.500 ljudi na utakmici svako malo, a imaju zatvoreno 900-1.000 mjesta na stadionu kojem je kapacitet 4.200-4.300.

    Taj stadion nikad nije bio rasprodan, nikad nije bio pun i nikad na istom nije bilo vise od 3.500 ljudi, a i tu brojku sam navukao.

    Juzni dio istoka uvijek mogu pustiti u prodaju, ali ne zele.

    Za zapad su dodavali ulaznice tako sto su micali iz ponude godisnje, ali je i tu ostalo manje od deset komada, pa tamo sigurno nece biti neka znacajna brojka dodatnih ulaznica. Eventualno ako su ostavili dio za fizicku prodaju na stadionu.
  • Predictor, Gorica;Dinamo
    Gorica - Dinamo 0-2, Vidovic
  • Stadion Maksimir
    Ali isto tako na Kranjci nece biti tribina poput one na Grbavici, nego manja. Koliko je kod nas na Maksimiru od sjevera do ceste? Ulaz na tribinu se moze napraviti bocno, pogotovo na tribinu koja nema podtribinski prostor, tj. isti je prazan i imas nogostup vec od pola tribine.

    Na Kranjci ce sjever i jug imati oko 1.800 mjesta, a to je 15 redova ili 12 metara. Neka je od tribine do gol linije jos 8m i ostat ce ti 15m za nogostup. Vise nego dovoljno za tribinu od ispod 2.000 mjesta. Imas vise kvadrata nego na tribini.