• Novi "Stadion Zagreb" (Kranjčevićeva ul.)
    Neznam da li sam stavio sliku kako treba.Jima

    malo sam ti doradio, sad se vidi
  • UEL - 8. kolo - Midtjylland vs. Dinamo Zagreb - 29.01.2026. - 21.00h - MCH Arena, Herning
    spominjalo se da je Bara odradio to "besplatno"Filip Međimurje

    naletio sam na članak o tome. je li besplatno pomogao Liviju da ode u Gironu i kome se taj prelazak isplatio? ako je i imao nekog utjecaja na ovaj posao, s ovim se samo pere pred Livakovićem.
  • Novi "Stadion Zagreb" (Kranjčevićeva ul.)
    ovdje projektant govori o razlozima:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/glavni-projektant-stadiona-u-kranjcevicevoj-i-arhitekt-opus-arene-evo-koje-su-glavne-razlike-ta-dva-stadiona-15574690

    Iako nema nekog izdvojenog pojedinačnog razloga, sva ograničenja lokacije i kvadrature rezultirala su time da se ide na odvojene tribine.
  • Transferi - rasprave
    nedavno kod Miletićke je Lovren pričao o tome. a kad ga je pitala o eventualnom povratku u HNL na ljeto, malo kiselo odgovara s "vidjet ćemo, što bude, bude. ako mora bit tako, neka bude tako" kao da bi mu povratak bio kazna.

  • Transferi - rasprave
    trenutno je 175 utakmica razlike za Ladića, a dinamo igra 50+ utakmica godišnje. uz 4-godišnji ugovor, vrlo lako može oboriti taj rekord, samo da ga posluži zdravlje.
  • Transferi - rasprave
    kaze da ce myb branit protiv Vukovara, ali je realnija Rijekatigric

    ako preskoči Vukovar pa nakon toga nastupi u svim sljedećim utakmicama (a ne vidim zašto ne bi), 300. nastup će mu biti u ST na derbiju.
  • Transferi - rasprave
    Dinamo Zagreb je ispitao (ispituje) teren kako bi utvrdio postoje li mogućnosti da se Luka Modrić na kraju sezone vrati u Hrvatsku.Nogo

    na kraju svake sezone provede dio ljetovanja u Hrvatskoj tako da je to 100%. ne vjerujem da ima ikakve šanse da se vrati igrati nogomet.
  • dZG - Marketing & Društvene Mreže
    "Od danas pa do kraja sezone za vas smo pripremili jednu novu rubriku na našem youtube kanalu i aplikaciji Dinamo Plus.
    Naime, nakon svakog kola SuperSport HNL-a, ali i europskih utakmica, u našem studiju ugostit ćemo i razgovarati s članovima stručnog stožera i ostalim relevantnim stručnjacima iz našeg kluba.
    Teme razgovora bit će šarolike, ali prvenstveno će to biti osvrti na minule utakmice i najave sljedećih.
    Analizirat ćemo igru naše momčadi, same igrače, taktiku, suparnike...
    Prvi naš gost bio je član stručnog stožera i pomoćni trener vratara Ivan Kelava."

    upravo gledam na d+, na yt još nema. ponedjeljkom Zona podcast, utorkom razgovor sa članom stručnog stožera. može!
  • Trener - Mario Kovačević
    editirao sam ti post pa se sad vidi. u linku trebaš "x" promijeniti u "twitter" i koristiti twitter ikonu za link
  • Transferi - rasprave
    ako je to - to, Neva u Danskoj za prolazak dalje u EL, Livi u ponedjeljak na Maksimiru protiv Vukovara uzima svoje mjesto među vratnicama pa 1.3. protiv Gorice upisuje 300. nastup za dinamo. :pray:
  • Nogometni Podcast
    nisu ga maknuli, prebacili su ga uz teren. sad će se javljati s terena kao i Toplak
  • ZonaDinamo podcast - općenito
    daj radije objasni izjavu da ne možeš procijeniti fizičku spremu igrača preko ekrana, zašto se ne smrzavaš na tribini sa svim ostalima? ;)
  • Suđenje i suci
    moja poanta je da mora biti golim okom vidljivo zaleđemali M

    uf. toga bi me tek bilo strah.
    Ivan Matić: "Evo tu ti se vidi da je plavi ispred, ali ti odluči"
    Patrik Kolarić: "Ma da, da... vidim i ja, očito je. Nema gola, zaleđe"
    a onda mi tu analiziramo screenshot kamere iz drugog kuta, povučemo linije i plavi je pola metra iza bijelog. zlorabi se tehnologija, gdje neće "golo oko sokolovo".
  • Suđenje i suci
    nisi skužio poantu.mali M

    moguće da ne razumijem što pokušavaš reći. ali nisam siguran ni da ti razumiješ mene :)
    položaji braniča i napadača moraju biti propisani pravilom zaleđa dok god ono postoji. trenutno napadač ne smije biti nijednim dijelom tijela (kojim se smije igrati loptom) ispred braniča. ni milimetra. i to se neki put ne vidi dok ne zumiraju na razinu pojedinačnih piksela.
    ako sutra pravilo promijene pa dozvoljeni položaj bude drugačije definiran - npr. po Wengeru da se igrači moraju djelomično preklapati, opet će se gledati postoji li bar taj jedan milimetar preklapanja. gdje god pozicionirali braniča i napadača, mjerit će se njihova udaljenost bez obzira je li dozvoljeni razmak 0, cijeli metar ili 15 cm. a ako postoji granica njihove udaljenosti, postoji i njeno minimalno prekoračenje.

    poanta je da ćeš 15cm vidjeti golim okom da je ofsajd i nitko se neće buniti.. ako mi pokaže sliku gdje je 15,1 cm odma ću reć: "ma je, ofsajd je".mali M

    a ako ti pokaže sliku gdje je napadač 14,9 cm ispred? onda je dozvoljeni položaj? znači razlika između gola i poništenja je 2 mm? ili samo govoriš o vidljivosti linije, a čim napadač uđe u tu debelo nacrtanu liniju od 15 cm bude zaleđe? pa makar ušao i jedan milimetar?
    granica zaleđa nema dimenziju širine, to je zamišljena crta (odnosno ravnina) i napadača možeš kao figuru pomicati milimetar po milimetar i u jednom trenutku će to pomicanje od milimetra probiti ravninu zaleđa. i ako bi tu ravninu zamislili kao zid debeo 15 cm opet će postojati granica kada zid jesi ili nisi probio i milimetar će određivati je li probijen ili ne.