• Kutak za glazbeni trenutak / glazbeni intermezzo
    Nisam mislio u avega par dana toliko postova posvetiti albumima, ali naprosto sam morao napravit omaž ovome legendarnom albumu

    Na današnji dan prije 42 godine, Bruce Springsteen je izbacio svoj najveći album ikada, Born in the U.S.A.
    images-2026-06-04T202744-831.jpg

    O albumu neću ni trošiti puno riječi, evo statistika

    - 30 milijuna prodanih primjeraka
    - 17x platinum certifikacija
    - 2 nominacije i 1 osvojen Grammy 1985.
    - 143 tjedna na Billboard 200 ljestvici albuma
    - izjenačen s Thrillerom M.J. s najviše top 10 hitova na 1 albumu (7)

    Bruce je ovdje bio na apsolutnom vrhuncu svoje karijere, od hvaljenog rock heroja postao je svjetska pop/ rock megazvijezda. Bruce dobiva i novi imidž u javnosti, traperice, bijelu majicu bez rukava, i poznatu crvenu šiltericu koja stoji u stražnjem džepu

    Tematika albuma je ekonomska nepravda u SAD, život u malim i zabačenim gradićima, tretiranje vijetnamskih veterana, nezaposlenost itd. .

    Hitove znaju skoro svi, Dancing in the Dark, Born in the U.S.A., I'm on fire, My Hometown, Glory Days...


    Možete primjetiti i Mladu Courtney Cox u publici

    Hit s naslovnice albuma je također bezbroj puta krivo shvaćen kao domoljubna pjesma , pogotovo kod današnje administracije u SAD, dok je pjesma velika kritika sustava i tretiranja veterana rata u Vijetnamu





    Dao Bog Bruceu još bar 20 godina zdravlja i snage, i da nam dođe u Zagreb i napravi dar mar s novim koncertom. Boss je najveći ikad
  • Grad Zagreb
    apsolutno. Shvaćam ja ljubav ljudi prema Dubravi, Pešči, Trešenjevci, ali zapad grada nikad ne bih mijenjao za njih
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    ne baš stric, imali smo Dudua 00ih prije mnogih. Ko zna, mozda dođe jos nekakav brazilac prek Dinama, Belinho i ekipa

    A koliko drkice o Poljskim husarima i bijeloj repki, sjećam se kad su igrali protiv nas prije koju godinu da su im igrali Oyedele i Ameyaw
  • 1.HNL 2026./2027.
    Pa dobro, legitimno je da očekuju to. 7/7 im nije nemoguće

    Njih je rijetko kad sjebao početak sezone, oni poginu u HNLu kasnije, ne znam jesu li oni u zadnjih 20 godina jednom kak spada odigrali dionicu 1.-4. mjesec

    ni meni nije jasno ,nema šanse da na današnji dan čitam tokarske upise, pogotovo jebeni snet...
  • 3. HNL jedinstvena (2. Nogometna liga)
    s obzirom da ce svi oni skupiti 10 bodova cijele sezone, kaj se mene tiče, može.

    Mi + 2 tramvaj kluba + ostatak države. Romantičari iz Slavonije će ionak trunut u 2. 3. i 4. ligi zauvijek tkda o njima ne treba razmišljati
  • 3. HNL jedinstvena (2. Nogometna liga)
    jos jedan tramvaj klub, a ako već biramo tramvaj klubove ,pa neka bude bar Rudeš ili netko tko će igrati na Kranjči gdje će nas se moći skupiti, a ne na onu goru verziju Belupovog stadiona s 1 tribinom u Zapu
  • Ostali Sportovi
    :fire: :fire:
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    nisam ocekivo od Albanaca ovo, pohvalno je. Mi cemo prije rasprodati cijelu svoju obalu neg oni, neće nam ostati doslovno nista
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko

    Zvao 中村 umjesto 南野 i 三笘, ovaj nije normalan
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    lmao

    Dečki, pazite na tijelo, zdravlje, vježbajte i trenkajte

    images-2026-06-03T135900-365.jpg
    Dečki, odite u inženjerstvo i naučite kako napraviti / upravljati dronovima
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    neće, zato što engleska policija i američka policija nemaju veze jedna s drugom

    Englezi su puni beskicmenjaka, pizdi i ljudi koji žive s rozim naocalama pa ne vide sigurnosne prijetnje u dvom dvorištu jer se boje da ne uvrijede nikog, a američka policija je notorna po rasnim profiliranjima i suradivanjem s klanom

    I eto, nažalost se 2020 dogodilo da su se ljudi digli baš na policijski tretman jednog narkomana i ubojice, pa se digao pokret koji je izrodio još narkomana i ubojica, kad svaki dan bezbroj nevinih pod policijom stradava, i ne mislim na nadrogirane likove u Baltimoreu, nego i uzorne građane

    1312