• 1. HŠK Građanski Zagreb

    To je bilo prije ovog zamaha, a i ovo je otvoren forum. Glasati i učlaniti se može bilo tko i bilo kad. A i opet velim, trend je neoboriv. 17% 2018 i 42% 2022.
    S tim da je Dinamovo članstvo dosta otvorenije prema Građanskom nego Zona kada bi se išlo u neki referendum..
    Evo napravit ću ja u 2024. novo pitanje..
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Da se ova rasprava odvijala 2015. ili 2016., moguće da je bi zonaši poput @NitkoBitan bili u većini, ali sad sam (ali stvarno) 99% siguran da je većina "Građanska" i to uvjerljivo. Rekao bi ih da se od 2018. pa do sad 2024., paralelno s odlaskom glavate spodobe dolje, odvijalo pojačano zbližavanje tradicije Građanskog i navijača Dinama. Danas da pitaš većinu pretplatnika i članova, kao godinu osnivanja bi ti naveli 1911., a prefiks GNK im ne bi imao dalton asocijacije. GNK se nekako ukorijenio u duhu Zagreba i Dinama. Tome su pridonijeli prije svega:

    1. Zona
    2. Razne FB stranice, Futsal utakmice, pub kvizovi, marketing Dinama
    3. Boysi transparentima i zastavama Građanskog
    4. Prcanje orjune da ne znamo koji nam je datum osnivanja

    Fkt cijenim 99% zonaša ovdje, pa i one koji su protiv GNK, dapače ima u tom manjinskom taboru nekih koji su mi i među dražima, ali ti vaši argumenti su u rangu Tuđmana kad je mijenjao ime Dinamu jer je to ostatak komunizma ("Gdje još danas imate Dinamo!"), tako i vaši argumenti u pravilu idu u stilu da je to nakaradni ostatak glavate spodobe. Po meni, to nije ostatak glavate spodobe. A i da je ostatak, boli me briga iskreno. I taj zločinac je mogao od 1000 stvari, jednu dobru napravit.
  • 1. HŠK Građanski Zagreb


    Bravo!
    Sad ćemo radi toga jer je to odlučeno u daltonovo vrijeme, maknut G iz svih prostorija, grbova i web stranica. Kad bi to napravili, ne bi bili drukčiji od "osloboditelja" Zagreba 45'.

    Ne želim nikog omalovažavati u ove za katolike najvažnije blagdane pa tako i ključne derbije za naš klub, ali kao da nekoliko upisa na tovarskim portalima i forumima baci neki nepotrebni crv razdora ovdje.
    DINAMO=GRAĐANSKI te pošto ime više nikada nećemo mijenjati, ovo slovog G u prefiksu je simbol i spomenik svima koji su sudjelovali u stvaranju tradicije od 1911. do 1945, pa i onima koji su poginuli 45' nedužni ili im je bilo zabranjeno djelovanje u komunizmu.
    Sve ostalo je tovarsko orjunaška telegram index propaganda za koju molimo sve da ne nasjedaju..
  • 1. HŠK Građanski Zagreb

    Na eng verziji bas i ne mozes. A ne moze se vise sam tak i na hrv, nekad se na hrv moglo svasta..
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Pisao sam bar 10 postova ovdje zasto je Dinamo = Građanski i zasto treba ostati GNK.. ne da mi se vise opce raspravljat o tom.. Skupite potpise za referendum, izadite u ring s nama "Građanima" kojih ima 90% i idemo zatvorit tu temu jednom zauvijek..
    Ali samo cu reci da usprkos raznim suflerima sa suspektnih orjunasko jogurt cetnickih tv kanala i web stranica, telegrama raznih itd da nam ospore pravo na Građanski i da to pravo diskreditiraju u inozemstvu, nas sluzbena (engleska verzija) wikipedie tretira kao sljednike Građanskog..
    A pojedinci ovdje konstantno rovare protiv tog istog Građanskog kao da im je cilj namjerno srusiti dio povijesti..

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/GNK_Dinamo_Zagreb

    Pogledajte "founded" ;)
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | IO | NO
    O novom članu odbora piše, a govori navodno sadašnji predsjednik:
    "“To je tek bila glupost. Ja sam čuo da se o tome priča nešto prije sjednice Skupštine i jasno se tome, naravno, suprotstavio. Ali nije išlo.To je isforsirao Mladen Vedriš jer mu je stric bio predsjednik HAŠK-a a to nije bio ni HAŠK, ni HAŠK Građanski. Samo Dinamo. Nisu navijači bili ni samo za Građanski, sto posto, pa slušao sam njihove želje i instinkt. Meni su navijači uvijek bili bitniji od političara, jer političari uvijek imaju svoje skrivene motive, a navijači su iskreni i kak’ nešto osjećaju, tak’ ti i to vele”, rekao je Zajec oko inačice imena dva legendarna zagrebačka kluba."

    Link:
    1. https://www.dnevno.hr/sport/nogomet/to-je-bila-cista-politika-legenda-otvoreno-o-tome-tko-je-bio-za-promjenu-imena-dinamo-1984578/

    2. https://www.tportal.hr/sport/clanak/velimir-zajec-otkrio-sto-je-rekao-predsjedniku-tudmanu-kada-se-pricalo-o-promjeni-imena-dinamo-i-tko-je-forsirao-ime-hask-gradanski-20220625/print

    3. https://hask.hr/povijest-2/
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Da malo skrenemo s teme, sad kad su se smirile stvari nakon PAOK-a i kad znamo da S.J. će i dalje bit trener (bar u derbiju), malo sam krenuo racionalnije gledat stvari.
    Iskreno, nije stvorio neki optimizam dodatni, dapače..
    S porazom svakako ispadamo iz svih ozbiljnih kombinacija za naslov, ali ako odigramo X, Rijeka nam bježi na 7 bodova (4 ako dobijemo fake Varteks). Iskreno, to je popriličan broj bodova i ozbiljne ekipe to ne gube. Pogotovo što je naš raspored u kojem bi trebali izganjat tih 7 bodova zaostatka, svakako najlošiji od 3 konkurenta na naslov.

    I tako me taj pesimizam doveo do tog da ako ne osvojimo kup, idemo u kvale ECL gdje moramo 3 prepreke kakve god da jesu proć i da nemamo pravo na nikakav kiks jer ispadamo iz Europe prije jeseni.

    Ovo su stvarno 2 ključne tekme sezone, ali ključne u tom smislu da sve osim bar 1 pobjede nas dovodi do jako jako loše pozicije za sljedeću sezonu. Kup je bitan jer ako ispadnemo iz utrke za naslov, nudi nam ulaz u EL preko kvala. Makar nije stvar samo u EL nego u padobranu od 1 prava na kiksa u kvalama što svakako nije loše imat.
    Ugl, jako sam uplašen za sljedeću sezonu što se sportskog plana tiče. S druge strane, možda nam to ponudi priliku za restart koji i trebamo, ali mi si 2 godine bez naslova ne možemo priuštiti..
  • KK Dinamo
    Nadam se da će nešto u tom smjeru pokrenut uskoro. Za GNK je to nikakva lova jer 3 puta više dalo na otpremnine trenerima, a sfušalo se na svakom drugom transferu, a tu bi de facto s tom nogometnom "crkavicom" vratili ozbiljnu košarku u grad jednim potezom.
    Hoću reć, nadam se da će se uskoro znati kroz neki javni nastup koji je plan s KK Dinamom glede potencijalne fuzije i ambicija kasnije..
  • KK Dinamo

    Za bit prvakom Hrvatske u košarci, dovoljan je budžet između 800kEUR i 1m. Moguće i manje.
    To je pola transfera Hoxhe :cool:
  • KK Dinamo
    Pratim redovno KK Dinamo i Cibonu, ali ne pišem o tome ovdje..
    Koji je plan s KK Dinamom? Da li je po novom statutu moguća fuzija s "mamom" odnosno GNK. Da li je opće ideja da se KK Dinamo širi i jača ili je cilj ostati razvojni klub unutar PH?

    Pošto paralelno uz KK Dinamo pratim i Cibonu kojoj sam posvetio fini dio svog djetinjstva i fakulteta, zanima me kako vi gledate na to rivalstvo?
    Da li bi htjeli staru (ali zdravu) Cibonu ili moćni KK Dinamo?
    Pretpostavljam da se fuzija ta 2 kluba nikad neće desit..

    Vjv se pisalo o tome, ali kopka me to par dana sve pa da pokrenem temu..
  • 1.HNL 2023./2024.

    Zato sam i postavio pitanje jer vidim da se karte prodaju, nikakva odluka disciplinske se nije objavila pa mi nije jasno.

    Makar to je njihov diletantizam, ajmo prodat stadion pa ako dobijemo kaznu ćemo svi skupa plakat i radit kaos..
  • 1.HNL 2023./2024.
    Kada bi se trebalo znati da li se na titu igra s gledateljima ili bez?
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | IO | NO

    Da da, slično smo napisali. Nama iz te 2 tekme za naslov treba barem 4 boda i to u nekoj srednje optimističnoj varijanti. On to neće ostvariti..
    A onda dolazimo do onog što me najviše zanima, tko će preuzet odgovornost za njegov rad i gubitak najbitnijeg naslova ikad..
    Sreća u nesreći svih nas je da Rijeka nije toliko baš jaka i da je iskočila radi naše sportske i upravljačke slabosti, a Karoglan je nedorastao poslu u Hajduku kao i S.J. u Dinamu i očito je da je trener i radi nekih nenogometnih razloga, kao što se i mi pitamo čime je to S.J. kupio prvo Barišića i Perasicu, a sad Zajeca da ga se toliko gotivi.
    Jako jako čudna sezona s puno upravljačkih i sportskih pogrešaka na obje strane čime je Rijeka poletila. U sezoni 2017/2018. je prvak imao najmanje bodova ikad (Dinamo 73). Sada će vjv imati 2,3 više ali to je tu negdje. Jako slična sezona gdje je Dinamo bio prvak jer je bio manje loš od Hajduka, a Rijeku je ubila Europa na jesen gdje su ušli u minus za nama i Hajdukom i iz kojeg se nisu izvukli..
    Meni je više od svega žao što mislim da igramo na 50% svojih mogućnosti i da bi samo uz psiho efekt novog trenera poletili u ovih 10 kola što još imamo za odigrat i da bi naslov osigurali na domaćoj utakmici protiv Osijeka 3 kola prije kraja..
    Ali s razlogom smo mi svi zonaši forumaši, a ne ljudi u upravljačkim strukturama. Ali zato i očekujem da netko dođe i kaže, ja sam odlučio da idemo s ovim mučenjem do kraja i odgovornost za to je na meni..
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | IO | NO

    U nekim normalnim okolnostima, X bi bio solidan rezultat. Ali mi imamo gadan raspored i s tim X-om vjv 7(4) boda manje od Rijeke i ako Rijeka nastavi po planu (ne izgubi od titovih pionirčeka), prvenstvo je po meni za nas gotovo..
    Ta činjenica nas dovodi do spoznaje da ovaj stručni stožer tamo mora izganjati pobjedu. A mi to s ovim što igramo od kad nas je on preuzeo, možemo slučajno i samo slučajno..
    Onda kad uzmeš tu činjenicu, teza glasi doslovce: "Mi do naslova s ovom igrom možemo samo slučajno".