• Transferi - rasprave
    Brumado potrgao križne.

    Baš teška kurčina..
  • Transferi - rasprave
    Realno da Prevljak odluči bit đubre doci ce on tu i za 300k, samo rekao bi da se nama nakon odlaska Bakrara žuri pa ne mozemo čekat da on tihim štrajkom sebi izganja odlazak.

    1m EUR za lika od 31 godinu koji nece bit starter je fkt previše.
    S druge strane, on ima fini ugovor u Puli. Istra je ozbiljan klub za naše prilike i sumnjam da ce ga pustit jer je ZADUŽIO KLUB I ŽELI IĆ VAN kao što smo mi Ivanušeca i Livija za relativno smiješne iznose onomad..
  • Transferi - rasprave
    Di si Hoffenheim
  • Cardoso Varela #23
    Pisao sam vec ranije.

    Bara se otvoreno hvalio da ga je Pavlicic Bekic spojio s Manenicom da završe taj posao i dopeljaju malog iz Obreža. Jer jebiga, kad kažeš da si malog iz Porta upakirao u pravi Dinamo, vjv prolazis bez sankcija. A da ga ostaviš u Obrežu izgledalo bi u najmanju ruku mutno. To je moje viđenje zasto nije u Kustošiju otišao.
    Link: https://www.jutarnji.hr/sportske/nogomet/transferi/sn-otkrivaju-pozadinu-senzacionalnog-transfera-dinama-bit-ce-jedan-od-najboljih-koji-su-ikada-igrali-u-hrvatskoj-15554434

    Jebiga to je bio onaj prazni prostor između Zajeca/Marića i dolaska Bobana. Manenica je sigurno dobar i pošten čovjek i dobar direktor, ali za transfere očito nije bio makar je manje štete od Marića koji je kao profesionalac napravio.

    Boban je tu po meni uletio u 1 rizičan deal dogovoren prije njega koji je mogao za nas završit iznimno loše kroz neku kaznu ili zabranu transfera. Da li ga je prošle godine forsirao jer je vjerovao u malog ili je mislio da ce ga s 1 godinom igranja prodati za neke pare ili ga je bilo strah da ne popijemo suspenziju zbog muljanja s maloljetnicima pa smo ga gurali da ispadne da nismo preprodavači djece u toj priči, ne znam. Mozda i miks svega pomalo. Prilično sam siguran da sad o svemu tome priča s kočnicom, ali za par godina u nekom intervju ili članskom danu će sigurno reći da li je naivno vjerovao u Varelu ili je sanirao štetu prethodnika da klub ne najebe s tim jer je takav lik.

    Uglavnom, nadam se da je ovo zadnja transakcija s djecom preko Barre za sva vremena jer ovi dječji dealovi s njim postaju degutantni.

    Barra kao manager konkretnih igrača poput Livija, Tolića, Jakića, Majera itd. može uvijek.

    Barra u svojim kombinacijama s "novim Ronaldima" a.k.a. Varela, Belinho 3 metra od Dinama..

    Ne da mi se sad vrtit po forumu, ali siguran sam da ovaj transfer nije unisono dočekan aplauzom. Bilo je tu prilično skeptika.
  • Transferi - rasprave

    Ma da..
    Bravo! Ti si to detaljnije od mene, ali poanta je ista.
    Ljudi nerealno misle da su Dinamo i HNL prime opcije za ekipu iz drugih kontinenata.
    Dinamo kao klub mozda i da, pogotovo ako bude HNL sezona bez stresa. Ali generalno HNL je klošarska liga u usporedbi s ovima sa seoskom infrastrukturom i uvjetima za rad. Belgija, Nizozemska, Austrija pa i Škotska su za Japance dosta povoljnije okruženje. Ako ništa, statistika im daje za pravo.
  • Transferi - rasprave
    Belgija je pogodna liga za Japance, kao i Bundesliga (sve 3). Tamo se najbrze aklimatiziraju.

    Ne gledajte te to povrsno Dinamo vs belgijski Belupo.

    Belgija je njima jedan standard za privikavanje i odskocna daska za dalje. Ne znam sto je odlučio, samo velim da dvojba ima rezona.
  • Transferi - rasprave
    Što se Nakamure tiče vidim da je u pitanju slična karijerna putanja kao Kaneko.

    Japanska sveučilišna liga do 22./23. godine i onda profi karijera. Iako nisu iste pozicije, statistika je slična.

    Nekako kroz highlightse Nakamara se čini ozbiljnijim igračem što se nadam i da je za euro nogomet spremniji.

    Kaneko je te 2023./2024. poslužio svrsi i pokazao je da može igrati u Dinamu kao rotacija. Problem je bio sto smo na temelju onog hype od 5-6 kola mislili da imamo Oršića desno
  • Transferi - rasprave
    Meni je Prevljak avion za Puljića..
  • KK Cibona
    Cibona Snet tema ima prizvuk nogometne teme titovih pionira. S tim da je Cibona pobjednička institucija.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Ako na kraju hladno gledamo statistiku, ispada da su Englezi dobro i prosli. Moglo je bit i gore.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Nogometna bitka za Malvine (Falkland):

    Argentina - Engleska 3 (1986, 1998, 2026) :1 (2002)
  • Transferi - rasprave
    Zvonarek je u mladoj repki avion za Vrbančića recimo za kojeg i dalje mislim da će nekad imati mjesto kod nas. Tako da tu svakako mesa za pojačati ekipu ima i u sadašnjosti, a kamoli za godinu dvije.

    Dodatno, Kačavenda je imao 2 operacije radi ACL-a na istom koljenu. Tu uvijek imaš lutriju kao s Rogom da to neće ispast dobro na dulji rok.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Ako bude finale Španjolska Engleska iako nisam fan Engleza, valjda ce bit neke sportske pravde da Englezi ne gube 3 finala zaredom na 1 loptu/penal. Nek ih Španjolci satru pošteno ili neka Englezi uzmu
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Bas cudno da chatGPT predvidi top 4 ekipe sa FIFAine ljestvice da budu polufinalisti.
    Pitat cu ga i za savjete za kladaru odmah
    jedan u nizu

    Čemu cinizam nobelovče?
    Lijepo sam napisao da je robotsko SP i da su prvi put povijesti 4 glavna favorita ujedno i prosla u polufinale.

    Čemu taj pokusaj skupljanja jeftinih poena iz najobičnijeg posta.