Comments

  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | NO


    Nema, a nemam vremena sad sve detaljno pojašnjavati, ali probat ću ukratko.

    U kaznenom pravu postoji žrtva kaznenog djela (materijalnopravna kategorija) i oštećenik (procesnopravna kategorija). Oni mogu, a i ne moraju (da ne ulazim u razloge zašto), biti ista fizička ili pravna osoba.

    Ovo o čemu mi pričamo (“odštetni zahtjev” koji bi Dinamo postavio u kaz. postupku) se zove “Imovinskopravni zahtjev” (IPZ) i postavlja ga oštećenik (ako hoće). O tom se zahtjevu može odlučiti u kaznenom postupku ili kazneni sud može oštećenika uputiti u parnicu (pa bi Dinamo bio tužitelj, a Mamić (i drugi) tuženici).

    Lova koju je Mamić “vratio državi, a ne Dinamu” je “Imovinska korist” ostavrena kaznenim djelom. Člankom 5. Kaznenog zakona propisano je da cit. “Nitko ne može zadržati imovinsku korist ostvarenu kaznenim djelom.”

    Dakle, IPZ nema nikakvog utjecaja na šanse da se dokaže ili ne dokaže postojanje kaznenog djela.

    Primjer, pojednostavljeno: Ja tebi ukradem 100.00,00€. Ti si žrtva tog kaznenog djela, ali nisi oštećenik. Ako postaviš IPZ postaješ (i) oštećenik. Ako me se pravomoćno proglasi krivim, a ti nisi postavio IPZ, oduzet će mi se tih 100.000,00€ jer isto predstavlja imovinsku korist ostvarenu kaznenim djelom koju, po zakonu, ne smijem zadržati.
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | NO
    veca sansa osuđujuce presudeNino Bule

    To nema apsolutno nikakve veze jedno s drugim.
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | NO
    Pročitao, ali nisi razumio i/ili namjerno izvrćeš. Ukratko: 1.) Kako sam citirao tvoj odgovor padobrancu, valjda ti je jasno da “Kužim poantu” znači da mi je jasno ismijavaš njega, a ne “kajkavski govor kao takav”. Dakle, nisi mi ni u prvom postu, a pogotovo u drugom, trebao to objašnjavati. Jer - kužim. 2.) Poanta mog posta je da ne kužim kako, na forumu o zagrebačkom klubu, kao sredstvo ismijavanja koristiš karikiranje nečijeg kajkavskog govora. Kužiš? 3.) “Ajmo dalje” = nebitno/zaboravi, a ne da možemo dalje razglabati o definiciji riječi karikiranje.
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | NO
    Pročitaj još jednom prve dvije riječi mog posta. Dio tvog ismijavanja tog “padobranca” je i njegovo (ekstremno) kajkanje. Ajmo dalje :wink:
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | NO
    Da, šteta. Pa bar milijardera dinamovaca ima kak pljeve.

    Ali ne daju nam da ih zberemo..

    A i nećeju se rivat v močvaru.

    A gleč, morti ak neko znas dobije vlutriji, onoj kaj v evropi igraju. Bumo f kunama brojili.
    Neki tip sa Zapada

    Kužim poantu, ali da se netko sprda s kajkavskim narječjem na forumu o klubu iz Zagreba, e to ne kužim.
  • Kolekcionarstvo
    Navodno ide ovaj prvi kroz par tjedana.
  • Transferi - rasprave
    Tema Glavni razlog slabe posjete ima 41 ispisanu stranicu, ali ajmo i na transferina ponoviti sve razloge :lol:
  • Kolekcionarstvo
    (ako ne i prvi)Crusades1986

    Nije, ovo je prvi.

    gg8w0qwsvnynmcd4.jpeg
    u4oo7zi39jpqfeia.jpeg

    A šalova s njegove fotke je napravljeno 5-6 verzija.

    hmo8oif355rkamjy.jpeg
    rrekfday9lqjbgvl.jpeg
    ggybrvlc1miutgz0.jpeg
    itd56djv03dxyre7.jpeg
  • Kolekcionarstvo
    Šalji kolegin broj u inbox :cool:
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Ako hoćete sjest u tramvaju, nemojte se pozicionirati tamo u prostoru kod vrata di nema stolicaMajki2111

    Ok. Fala ti :up:
  • Shop & Web Shop
    Čuo sam da će NZG raditi šal. Ima itko ikakvu informaciju o tome?
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | NO
    pavlicic bekicNino Bule

    Pretpostavlja se da bi Pavličić-Bekić, koji se odvjetničkim poslom bavi više od 25 godina, u Dinamo ušao kao član Izvršnog odbora.ZGBhoy