Sreća da je Istra igrala kup, unakazili bi nas da nisu. Pokušaj pressinga iz kolo u kolo sve veća tragedija. Ne zna čovjek za što da se uhvati i pronađe barem zrno optimizma.
Nažalost očekivano. Hajduk natrag standardno dobar, naprijed što iz prisiljeni, što neprisiljeni grešaka napravio dovoljno da zabije. Slaven energetski jako loš prvo, drugo OK, ali bez neke realne šanse da ih ugrozi.
Vjerojatno je Hajduk izveo neke knjigovne makinacije kao i Chelsea. Londonski klub je završio godinu sa 130 mil eura profita nakon što su više manje sami sebi prodali ženski klub za 200 mil eura. Možda su prodali prava na x Našem Hajduku za pet milijuna eura ili tako nešto.
Partizan je 2017 dobio tri godine bez Europe jer su imali 2.5 milijuna eura duga. Kasnije im je smanjeno na godinu dana. Hajduk se igra s vatrom već drugu godinu za redom tom mantrom, bitna je likvidnost.
Pregledavao sinoć zadnji shortlist što sam imao o rezervnoj ligi u Argentini. Jedan igrač se razvio na jako zanimljiv način.
Mateo Del Blanco Lijevi Bek Union Santa Fe 21 Godina
Kroz juniore i rezervnu momčad je bio 10tak, s tim da bi ili igrao lijevo krilo u 433, 10 u 4231 ili povučenog napadača u 352. Zadnjih godinu i pol je prebačen na lijevog beka ili wingbacka. Kao što možete vidjeti ispod, defenzivno nije daleko od Roka Jurišića, a ofenzivno je znatno bolji. Četiri stvorene velike prilike u 800 minuta su brutalna brojka za beka. Količina i uspješnost driblinga i centaršuteva su za prste polizati. Bolji je u duelima na tlu od Jurišića. Zna držati širinu, ali je i tehnički i taktički dovoljno dobar da uđe u sredinu, pa ili puca ili daje loptu u prostor. Inderektni prekidi su mu jako dobri. Odlična metamorfoza mladog Matea.