Comments

  • ZDP - Q&A emisija #23 - Slaven Belupo - Gost: Tomo Šokota
    Pozdrav jednom od heroja djetinjstva!

    Kako je bilo snimati s Knjazom? Jel vam priredio kakvu spačku na snimanju?

    Može li složiti najboljih 11 s kojima je igrao u karijeri?
  • 1.HNL 2025./2026.
    Kad smo već kod pozdrava da pozdravimo i Losa kojemu je Bamba najbolje krilo HNL-a, a Hajduk ima baš puno dobrih igrača :monkey:
  • 1.HNL 2025./2026.
    Nevjerojatna je količina laganja samima sebi kod naših (nekadašnjih) rivala. Razumijem da stara Torcida (naziva NH) na kratkoj uzici drži bijesne pse koji se danas nazivaju Torcidom i pušta ih na sve one koji se usude reći istinu, al i dalje mi nevjerojatno izgleda da se tek sporadično pojavi neki glas koji se usudi nazvati stvari pravim imenom. Dok god je 90% priče o Garciji i Krovinoviću to je znak da ono neće milimetara naprijed.
    Mislim da je ona yugoavetinja Dežulović rekao da mu nije bitno da Hajduk izgubi sve, samo nek je "njihov".
    To je modus operandi pod kojim djeluje ta klika. Nevjerojatno je kakve stvari prodaju masi i kakve stvari ta masa puši, a to traje 15ak godina i kraj se ne nazire.
    Prvo je bilo "samo da je izaći iz minusa" pa ih je to držalo par godina. Onda je bilo "model je top, samo treba naći prave ljude", zatim "Mamić pada, eto proljeća". Nakon toga "Marko, povedi nas" par godina, onda "Dinamo se raspada" 2-3 sezone, zadnjih par ljeta Perišići i Rakitići za euforiju i pretplate...
    Nova tema je stadion. Preko noći se Poljudska ljepotica pretvorila u "raspadnutu ruševinu koja prijeti životima ljudi". Svaka im čast kako su se za par dana prešaltali na novu mantru i kako svi pušu u isti rog. Da se razumijemo, novi stadion treba napraviti i apsolutno sam za to da kod takve infrastrukture pomognu i grad i država. Ne samo njima, nego i ostalima. Međutim, kod njih je ovo pokrenuto prvenstveno da se skrene pažnja s nerada i katastrofalnih rezultata sekte NH koja vodi klub. Ipak, mora im se priznatih da su ovaj put napravili dudu varalicu koja će naivnu (i uplašenu) masu par godina držati mirnima. Morat će prodati ovo malo kvalitete što imaju da pokriju vodu i struju i na terenu će im učestati pljuske, ali već imaju spremnu priču "strpite se dok ne dođe novi stadion, tada polijećemo." To će im omogućit da nastave mlatiti praznu slamu, jedino ako financijske dubioze nisu baš tolike da sve ode u PM.

    Ako netko osjeti sažaljenje prema njima, nek se sjeti kako su odrađivali suce ove sezone i neka pogleda Krizyjevu statistiku koju je objavio danas. Kao bonus predstavljanje Brekala i Perišića plus onog meteorologa s Rive koji zna kad će čije proljeće.

    Lijepo ih je dobiti na punom stadionu uz potpunu dominacija na terenu i na tribinama. No to nas ne smije zavarati, igrali smo protiv slabe ekipe koja je bila bez svoje najveće snage ove sezone, sudačkog vjetra u leđa. Sreća pa su skrenuli pažnju javnosti na ono što rade par dana prije opljačkavši Rijeku, onda je Erceg na derbiju morao pošteno, kad nije moglo drugačije.

    Mi napredujemo ozbiljnim koracima. Bogu hvala, naše najvažnije utakmice sljedeće sezone nećemo igrati s ekipama ranga Hajduka nego s puno ozbiljnijim suparnicima. Toga treba biti svjestan, ne upadati u euforiju i graditi dalje, ciglu po ciglu.
  • Trener - Mario Kovačević
    U aftermovieu se vidi kako je Kova došao na Poljud u trenirci kakvu su nosili i igrači da bi na utakmici bio u odijelu kako i priliči gospodinu na klupi gospodskog kluba.

    Dominira čovjek, hrabro ulazi u zone koje nisu komfor :smile:
  • 1.HNL 2025./2026.
    Kako ste bezobrazni i kako vadite stvari iz konteksta. Zar nije logično da imaš najviše penala kad imaš najviše ulazaka u zadnju trećinu???

    To je ključno, a ne sad 350-400 bodova gore-dolje.
  • Zanimljivosti & Aktualnosti iz Svijeta Nogometa
    Bravo 24 časa! Još bi najbolje bilo da je fudbaleru milijunašu (makar se radilo o tutleku Raketi) lakše osvojiti LP nego konobaricu iz bezvezne španjolske birtije
    Screenshot-20260310-163259-Opera.jpg
  • HNL - 25. kolo - Hajduk Split vs. Dinamo Zagreb - 08.03.2026. - 15:00, Stadion Poljud, Split
    Tražim ju cijelu utakmicu, rekoh jel moguće da je neću vidjeti, al na samom kraju
    20260308-170357.jpg

    :heart:
  • ZonaDinamo podcast - općenito
    Malo je reći da sam oduševljen Ljubom! Znao sam ga kao komentatora i to je to. Nekako su mi glasom svi ovi novi bili slični, a ima ih par koji padaju u trans na "veličanstvenu" atmosferu na Poljudu pa sam ih uglavnom stišavao sve redom.

    Ovo je primjer izgrađene osobe, zrele i kompletne koja jasno iznosi svoje stavove i čvrsto ih argumentira. Oduševio me direktnošću, a potpisujem sve što je rekao osim mogućeg otkaza Kovi u slučaju dvostruke krune :smile:. Čovjek može imati problema na radnom mjestu zbog ovako jasne deklariranosti Dinamu i baš zato ga dodatnog cijenim što nije neka woke politički korektna tetkica.

    Ljubo skidam kapu! Niko sve bolji, a Tomislav mi je otkriće. Došao je tiho i ulazi u legendu!
  • DRES Dinama - nekada, sada i ubuduće
    Na dresu br. 13 mi nedostaje grb. Gledam sažetke s proljetnog Poljuda, baš mi blesavo djeluje kad Kule pokazuje prstom na mjesto gdje treba biti grb, a tamo stoji malo d. Grb je naš najjači simbol, a sa simbolima se ne treba igrati. Sam dizajn 13 mi je bolji nego 28, ali zbog grba bih od svijetloplavih varijanti izabrao 28.

    20 mi je baš dobar, a 7 bih uzeo kao prvi dres za sljedeću sezonu.
  • Suđenje i suci
    Njemu je VAR 2 puta potvrdio žuti karton! U miru su gledali više puta i nisu ga barem pozvali da pogleda. Na ovakve situacije, čisti predumišljaj!

    Jel ovaj Matić bio na Poljudu s Vukovarom kad je glavnom sucu govori da drugi igrač neće stići Šegu?
  • Krešimir Radoš #37
    S obzirom na visinu i na najave o njemu kao "the next big thing" očekivao sam puno fluidnije pokrete. Djeluje poprilično nezgrapan.
    Ima li netko tko ga prati u juniorima, kako to tamo izgleda?
  • Hrvatski nogometni kup 2025./26.
    Nogomet nije bio ovako smiješan i zabavan od rapsodije albanskog imenjaka.

    Hvala ti Bože što si nam za rivala dao ovu zadrugu koju vode propali studenti raspalih smjerova olinjalih filozofskih fakulteta.
  • Hrvatski nogometni kup 2025./26.
    al opet ne piše da je brutalno oštetio Hajdukovog protivnika nego da je loš sudac. Nek se napuši i ovaj novinar i Kolarić s njim.