Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo Previše igramo na posjed a premalo s njime radimo. U ovoj ekipi fali okomitosti i uzimanje rizika u 1 na 1 situacijama. Od početka sezone koliko ste puta vidjeli da dođemo do protivnickih 16 metara na boku i igrač umjesto da ode u dribling ili se odigra dupli pas se samo okrene i vrati loptu iza?
Fali pravi Baturina koji je znao slomiti čuvara u mjestu i otići u slalom 20-tak metara, jučer je jednom to napravio i došla je lopta do Petka u najboljoj situaciji koju smo imali. Naša trenutna postavka je previše pasivna, stoperi nisu dovoljno kvalitetni da iznesu loptu iz obrane, protivnik zatvori Mišića pa se Bulat i Baturina spuštaju pomoći, automatski se i Bruno spušta i šta se onda dešava? Čak i kada izađemo dođe lopta do Emrelija koji je dofura do 30-tak metara od njihovog gola i vraća loptu nazad jer gore nema nikoga.
Kada pak igramo dugu loptu od Nevistića na Petka, na njemu su 2 stopera a naši vezni su prečesto daleko tako da "ničije" lopte idu protivniku.
S druge strane kada protivnik igra na duge, naši stoperi iz nepoznatog razloga ili ne napadaju loptu u padu i čekaju da padne ili se nađu u ničijoj zemlji pa ih ista prebaci.
Nažalost prošlo je 3 mjeseca već od početka sezone a mi i dalje nismo na optimalnoj razini. Ništa nije gotovo, nitko ne treba dobiti otkaz ili biti otpisan ali stvari se moraju popraviti jer trenutno smo za sve pročitana knjiga.