Comments

  • Igrači Dinama na posudbi u drugim klubovima
    Nadalje, prilično je živa bila opcija s Lukasom Kačavendom, ali kako stvari stoje - on je u ovom trenutku sasvim daleko od Osijeka. Igrač Dinama na posudbi u austrijskom LASKU-u ipak je otišao na pripreme što sugerira da Austrijanci nisu skloni prijevremenom raskidu ugovora o posudbi. U Osijeku se još uvijek nadaju raspletu u njihovu korist, ali nove okolnosti sugeriraju da će to biti prilično teška misija.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Fran Karačić ipak odlazi u Osijek. To je sada konačno, igrač se već pozdravio i sutra bi trebao krenuti prema pripremama kluba s Opus Arene.

    Karačić je, što je već napisano, sve bio dogovorio s Osječanima, ali pojavio se prvog dana na Hajdukovim pripremama. Posao nije bio gotov, čekalo se da sve ključne osobe na Poljudu daju pristanak. Sada je i to postignuto, a Osječani će imati i otkupnu klauzulu.

    Što se Nike Sigura tiče, ima ozbiljnog interesa za njega, ali u ovom trenutku njegov odlazak nije izgledan.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Osijek nastavljati juriti mercatom. Na Opus Arenu stižu još dva velika pojačanja - desni bek Fran Karačić i zadnji vezni Vladan Bubanja (26). Osijek je tako zaokružio listu pojačanja na pet imena, jer već su u momčadi lijevi bek Borna Barišić (33), veznjak Tonio Teklić (26) i lijevo krilo Samuel Akere (21).
  • Igrači Dinama na posudbi u drugim klubovima
    Lovre Kulušić strijelac u današnjoj pobjedi Vukovara
  • Ismaël Bennacer #4
    Čelnike Dinama zabrinula je i ozljeda Ismaëla Bennacera na Afričkom kupu nacija, ali ona ipak nije teže naravi. Bennacer bi trebao preskočiti četvrtfinalni dvoboj Alžira i Nigerije (10. siječnja), ali bi trebao biti spreman za sljedeće obveze. I u Dinamu vjeruju kako će ga Kovačević imati na raspolaganju na otvaranju proljetnog dijela prvenstva u Osijeku 25. siječnja. Bennacer ionako nije prijavljen za Europu, pa će se odmarati protiv FCSB-a.
  • Transferi - vijesti / ZABRANJENI KOMENTARI
    https://www.24sata.hr/sport/doznajemo-stojkovic-jos-ne-zeli-napustiti-dinamo-evo-zasto-1099826

    Što se tiče transfera, sve je nekako pripremljeno za odlazak Roberta Mudražije koji bi vrlo brzo mogao postati novi član Slovan Bratislave. Mudražija je, kako smo već pisali, dogovorio uvjete sa Slovacima, Dinamo i Slovan su se praktički dogovorili, pa bi Dinamov veznjak sljedećih dana mogao napustiti Čatež i krenuti put Bratislave.

    Luka Stojković ima ponudu Al Jazire, Dinamo bi tu dobio oko četiri milijuna eura, ali mladog veznjaka ne intrigira odlazak u Emirate. On se želi nametnuti i dokazati Kovačeviću, izboriti za ulogu u Dinamu, pa mu Bliski istok (barem za sada) nije opcija. Jasno, tu se sve može promijeniti do kraja zimskog prijelaznog roka, cijela će priča najviše ovisiti o Lukinu statusu kod Kovačevića u uvodnom dijelu proljeća. Ako tad neće imati važnu rolu u momčadi, sve bi se vrlo brzo moglo promijeniti.
  • 1.HNL 2025./2026.
    MIHAEL Žaper, bivši kapetan Osijeka za kojeg je Hajduk ljeta 2023. platio milijun eura, neće se vratiti u Split nakon šest mjeseci na posudbi u Lokomotivi. Slovenski mediji navode da 27-godišnji veznjak kreće u Radomlje kao zamjena za Ivana Ćalušića koji je otišao u Celje, a isti portal ga opisuje kao veliko, iznenađujuće pojačanje.
  • Ismaël Bennacer #4
    No, prema prvim informacijama Bennaceru ništa nije puklo nego je riječ samo o istegnuću. Kad dođu nalazi s magneta, bit će jasnije hoće li ostati s reprezentacijom ili će se odmah vratiti u Zagreb kako bi se što prije oporavio za nastavak sezone.
  • Transferi - vijesti / ZABRANJENI KOMENTARI
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/transferi/livakovic-dinamo-mudrazija-transfer-stojkovic-15659755

    Da ne duljimo previše, jer ste se oko povratka Dominika Livakovića u Dinamo već sigurno dosta načitali. Kratko i jasno: Livi bi se u plavi dom trebao vratiti u sljedećih desetak dana. Pregovori Modrih s Fenerom traju već duže vrijeme, uz dodatak da zagrebački klub nije nikada odaslao nikakvu službenu ponudu, pa samim time nikada turski klub nije niti mogao odbiti ponudu koja nije niti odaslana.

    Kad smo već kod Livakovića, po onome što smo saznali, to bi trebao biti i jedini ulazni transfer ovog zimskog prijelaznog roka, ako se nešto bitno ne promijeni. Što je bilo i očekivano s obzirom na opseg velikog ljetnog shoppinga.

    Kad se pak radi o izlaznim transferima, jedan je praktički zgotovljen. Robert Mudražija postaje igrač Slovana iz Bratislave, čeka se još samo službeni potpis igrača koji nije imao prilike pokazati što zna u plavom dresu. Modri će na ime tog transfera zaraditi oko 700 tisuća eura. Tako da će biti u plusu oko 200 tisuća eura, jer ga je Lokomotivi platio 500 tisuća eura.

    Luka Stojković je dobio čak tri službene ponude koje je poslao isti klub, Al Jazira iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Po onome što smo uspjeli saznati, najnovija, dakle ova treća, približila se cifri od skoro četiri milijuna eura.

    Iz klupskih izvora saznajemo da ‘Dinamo ne tjera, niti ne nudi niti jednog svog igrača, nikoga se ne želi riješiti‘. Naravno, neće stati na put niti jednom igraču koji želi otići i negdje drugdje potražiti sreću, kao što je to bio slučaj s Mudražijom. Naravno, u svakom transferu trebaju biti zadovoljne sve strane, što i jest logično. Kako smo uspjeli doznati, razgovaralo se u Dinamu s agentom Luke Stojkovića, zasad je dojam da ‘Stojkovićeva strana‘ još ne zna što će napraviti i kako će se postaviti.

    Inače, kad smo kod odlazaka, Ronael Pierre-Gabriel trenira odvojeno od momčadi i sam si traži novi klub.
  • 1.HNL 2025./2026.
    DOZNAJEMO Niko Sigur pred odlaskom u velikana s Otoka!

    Niko Sigur (22), jedan od najvrednijih Hajdukovih eksponata, kojega Transfermarkt cijeni na četiri milijuna eura, mogao bi ove zime napustiti Poljud nakon četiri godine. Nakon što je interes za kanadskog Hrvata pokazao premierligaš Wolverhampton, javio se i škotski velikan Celtic, doznaju 24sata.

    Iako je transfer bio blizu realizacije, trenutačno je na čekanju zbog toga što su čelnici Celtica odlučili promijeniti trenera i kompletan stožer. Wilfried Nancy dobio je otkaz nakon samo mjesec dana provedenih na klupi "The Bhoysa", koji su sad u potrazi za već četvrtim trenerom ove sezone. Francuzu je presudio poraz 3-1 u "Old Firmu", kojim su ih Rangersi sustigli po broju osvojenih bodova, s tim da su i jedni i drugi na šest bodova zaostatka za vodećim Heartsom
  • Transferi - rasprave
    No, malo je poznat detalj, koji bi u čitavoj priči mogao biti Dinamov adut. Naime, Fenerbahce, po ugovoru, Dinamu duguje još jednu ratu za Livakovićev transfer, koji je iznosio oko sedam milijuna eura, plus bonusi. Prema informacijama Germanijaka, ta bi zadnja rata, od 1,5 milijuna eura trebala na račun maksimirskog kluba sjesti u ožujku, što je prilika da Dinamo njome 'prebije' budući transfer. Odnosno, smanji Fenerove zahtjeve za tih 1,5 milijuna. Turci su, vjerojatno, svjesni da volju igrača treba donekle poštovati i da su spremni zato pustiti Livakovića u Dinamo, jasno, ne posve besplatno. Nadaju se da će Modri ponuditi opciju otkupa na ljeto, govori se u kuloarima o svoti od 2,5 do tri milijuna eura, što, umanjeno za tih 1,5 milijuna i ne zvuči tako nedostižno. Modri su, navodno, poslali ponudu u Tursku, čeka se rasplet

    Germanijak
  • Transferi - vijesti / ZABRANJENI KOMENTARI
    https://www.24sata.hr/sport/dinamo-i-fenerbahce-pred-dogovorom-livakovic-sve-blize-1099554 . Tironi


    Dinamo nastavlja operaciju povratka Dominika Livakovića u Maksimir. Zagrepčani su cijele dane na telefonskim linijama s Turcima, brojne su se stvari već usmeno usuglasile, a čini se kako je cijela stvar riješena. Dinamo je poslao (prvu) službenu ponudu Fenerbahčea, u Maksimiru svi vjeruju kako će Turci prihvatiti uvjete "modrih".

    Već smo proteklih dana pisali kako bi cijela priča trebala biti završena do kraja tjedna, tako stvari stoje i dalje. Livaković bi trebao stići u Zagreb na šestomjesečnu posudbu, a Dinamo bi u toj priči imao pravo otkupa (koju bi naravno i iskoristio) svog bivšeg vratara za nešto više od dva milijuna eura.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Sa Silvijom Ilinkovićem, informirao je sportski direktor Darko Raić-Sudar dogovoren je raskid ugovora i dečko će u Varaždin.




    Gruzijsko krilo Tornike Morchiladze je na liječničkom i danas se očekuje njegov potpis za Rijeku.


    Bjelokošćanski lijevi bočni, Dimitri Legbo, u Maroku čeka vizu. Nisu točne vijesti iz Turske, kaže direktor, kako je Legbo sve dogovorio s tamošnjim Vansporom.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Kada su u pitanju druge prinove, odnosno nova imena u riječkom dresu, još uvijek nema nikakvih novosti, pa čak niti one o Dimitri Legbou, 24-godišnjem igraču finskog Intera Turku, inače domicilnog igrača iz Obale Bjelokosti, koji je, prema nekim informacijama, riječka novogodišnja želja i svojevrsni pandan Anti Oreču na lijevoj strani.

    Legbo je u prošloj sezoni upisao 37 utakmica za finskog prvoligaša i ostvario sjajan učinak, koji je doduše više igrao kao lijevo krilo nego lijevi bek, 15 pogodaka i čak sedam asistencija krase njegovu premijernu finsku sezonu koja traje od početka travnja do kraja kolovoza.