Mlađe Kategorije to je problem, u 50% skucajeva ta opcina nebi trebala biti opcina - to je samo zato da se tih par radno sposobno ljudi uhljebi i osigura glas njihovih familija. Kako je vec u startu ta opcina besmislena, nema ni prihoda dovoljno nego visi nekako na državnoj pomoci, nema ni za ozbiljan/dovoljan ulog u nogometni klub koji bas eto mora postojati jer susjedna opcina ima svoj i zasto bi mi bili losiji od njih... naravno, kad se procitaju propisi HNSa onda stiska i panika jer naravno u opcini nema dovoljno djece i mladih da popune sve potrebne uzraste onda se izbjegavaju pravila pa se rade kemije gdje 2 kluba imaju zajednicke uzraste (obicno ni to nije dosta)... A lokalni klub sluzi nekom lokalnom serifu da se preserava, a kad zastor padne kmeci kako mu zupanija, drzava, savez nece pomoci odrzavati taj klub. U prvoj ligi imamo 10 klubova od kojih 3 imaju kakve takve stadione, dinamo rusevinu, a ostali igralista s jednom/dvije polutribine ili renataju drugu zg rusevinu...
Dati treceligasima da besplatno putuju i nemaju troskove organizacije ok, al kaj cemo kad treba uci u rang vise i to nije vise besplatno? Ili cemo i njima placati? Ko ce onda u najvisi rang - pa i sada imamo max 12 klubova kojima je interes igrati HNL, ali ni tih 12 nema financija, logistike ili kvalitete za to... sad imamo u drugoj ligi onog ludjaka kaj vodi klub iz Osijeka (ili cak iz Cepina al igra u Osijeku) koji najavljuje selidbu kluba u Zg za prvu ligu.