Comments

  • Amer Gojak #8
    DA ne preskočimo. Naš Amer Gojak ubilježio je protiv Osijeka svoj jubilarni 100-ti nastup za modre. Čestitke!
  • NOSTALGIJA - Povijest, Stare Slike, Snimke & Uspomene
    Da, to je stari od Duje, igrao većinom za orjunaše i Cibaliju tj. Dinamo. Ovaj Vigh je bio kao nekakav ponajbolji Mađar tada, ali ništa nije pokazao.
  • NOSTALGIJA - Povijest, Stare Slike, Snimke & Uspomene
    Na današnji dan prije 27 godina odigrana je prva utakmica HNL-a.

    53559999_1118974251615800_1041723860715569152_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=d979dee4ec8385a46ff21be1032df367&oe=5D1C77EA
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    što se dobilo s utakmicom mornar zvezda recimo, ili u rukometu PPD zeljeznicar? vec gledanost? veca kvaliteta? ne....

    kog zanima hrvatska vaterrpolo liga? nikoga. kog zanima rukometna liga? nikoga
    ili hrvatska kosarkaska liga...
    osim onih koji igraju u tim ligama
    s regionalnim ligama su se ubile "manje" sredine
    ali necu se ja raspravljati s mojim dedom :kiss:
    reziser

    Manje sredine su u nogometu uništene, propale, izumrle baš zbog igranja HNLa, a ne regionalne lige, jer ljudi kod nas nemaju pameti, grizu više no što mogu prožvakati (Suhopolje, Metković, Sl. Brod, Pazin, Čakovec, Dubrovnik, Topolovac, Kamen i još mnogi). Evo hvala Bogu Šibenik, Zadar i Varaždin se vraćaju nakon godina sunovrata. Ali ako ponove istu stvar još jednom nestat će s lica zemlje, vjerujte mi. Za Cibaliu i Split još nismo sigurni hoće li biti zbrisani ili će preživjeti.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Još jedna stvar. Ja pričam o svemu ovome zato što poznam situaciju u manjim sredinama (Bjelovar, Koprivnica, Križevci, Virovitica, Daruvar). Koprivnica je ovdje izuzetak jer je Silicijska dolina industrijski gledano za sve nabrojene gradove. Dakle, što hoću reći. Nema načina, nema sredstava, nema struke, nema ničega što može jedan Bjelovar dignuti u rukometu više ikad na razinu ni blizu Zagreba i Nexea, u nogometu da ne govorim. Sve to je copy/paste u 90% hrvatskih gradova. O demografiji da ne počinjem. Dinamo možda i može nekakvom abnormalnom mobilizacijom i motivacijom navijača dovesti 5 hiljada ljudi na Rudeš, ali HNL je tu gdje je, ni vrit, ni mimo. Korekcija Rudeš-Varaždin ili Šibenik i to je to. Nema ekstra novaca koji će ligu dignuti gore 30-40 %. Ne dok ova država ne prestane sa svekolikim izumiranjem.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    po meni nikakva regionalna liga ne dolazi u obzir
    dal to slovenci mađari ili netko treći

    imamo regionalne lige u vaterpolu, košarci, rukometu i kaj nam je to donijelo? veću gledanost? NE nego propast drugih HR klubova....
    reziser

    To je apsolutno netočna teza. Regionalne lige su nastale zato što su se neki klubovi toliko uzdigli da ih drugi nisu mogli više pratiti. Oni koji su propali, propali su zahvaljujući nesposobnosti i nestručnosti. Prije svega govorim o košarci. Vaterpolo liga svim hrvatskim klubovima super štima. U rukometu su se izdvojili Zagreb i Nexe jer su drugi godinama bili miljama iza njih sa nikakvim naznakama da se namjeravaju i mogu približiti.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Ponavljam još jednom. Prerano je za to. Moraju neke stvari još dozreliti. Ali moja vizija od prije deset godina u svim tim ligama se ostvarila, tj. njihov smjer razvoja, odnosa snaga, jačine koju će doseći. Sada dolazi ta druga faza kada klubovi koji iskaču u ligama moraju postati svjesni limita svojih liga i pogledati lijevo-desno i promisliti kako će se dalje razvijati, ako to žele. Sve te lige pojedinačno nikad neće biti jače nego što su sad (plus-minus 10%), pa tako ni njihovi vodeći klubovi, ali s ovakvom idejom situacija bi se za sve takve ambiciozne klubove promijenila.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Iskreno ne vjerujem da bi puno vise ljudi došlo na Vidi Fc da igra u našoj ligi nego na Slaven. Možda bi se dobili malo veći novci od sponzora i to je to.marcio amoroso

    Puno puta si rekao da vrijednost na TM korespondira s jačinom momčadi. Vjerujem da bi momčad koja vrijedi 2,5 puta više od Slavena došlo ipak gledati više ljudi.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Igrali bi oni našu ili zajedničku, a ne mi njihovu. Nije bitno kak se zove. Možemo je nazvat kako hoćemo.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Jebiga, možda je deda lud ili vizionar, vi svi ostali očigledno niste ni jedno ni drugo. Bez uvrede.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Ajde da konačno kažem svoj prijedlog. Regionalna liga koju će priznavati UEFA, tj. poredak priznavati za europska natjecanja kao i za nacionalna prvenstva. Preduvjet je također i sponzor. Sastav? Za početak 5 naših, 2 Slovenca i 3 Mađara. Uključivanje u ligu bi trebalo biti stvar konsenzusa svih klubova lige.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Vidjet ćeš kad do istog zaključka dođe 6-7 elitnijih klubova koji će iskočiti od ostatka svojih liga u okolini. Preduvjet je naravno zatvaranje champions lige. Ako se to ne dogodi neće ni moje predviđanje.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    I što vi mislite zašto ja podjebavam o istupanju iz lige. Vi stvarno mislite da se zajebavam. Dinamo je zarobljenik ovog bijednog grada, bijedne lige, i uprave. I dok je tako treba mu stadion od 8-10 tisuća ljudi. Ako želimo ostati zarobljenici ova tri uzurpatora onda nam je i Hitrec-Kacian sa još jednom tribinicom dosta.
  • Stadion Maksimir
    Tak je to u životu, zato nam država i propada. Jer važne odluke donose ljudi koji pojma nemaju o tematici.
  • Stadion Maksimir
    Ja sam sam sebe šokirao kad sam došao na Juventus i Sevillu i skužio da ne znam više od 2-3 njihova igrača. I danas se tako 100% deklariram. Ja dolazim gledati Dinamo i boli me briga s kim igra. Problem je što nas je danas 2.500 takvih. Kad nas bude 10.000 možemo razmišljat o stadionu većem od 20.000. Do tada je 20.000 top.