Comments

  • 1.HNL 2018./2019.
    Sretan vam Sveti Dujam

    dinamo%20bad%20blue%20boys%20sveti%20duje%20split%201
  • Dinamo Zagreb 2018./2019. - O svemu pomalo...
    Jel ima itko muda o ovome što za reći? Ako je ovo istina psihopata Mamić će doista postati čista kamilica i romantika.
  • ŠDD ili udruga građana?
    Kwedi ovdje govorimo o generalnom sponzoru na dresu. Ove na dnu stranice rijetko tko gleda.
  • ŠDD ili udruga građana?
    Tako je i u Argentini. Nema šanse da sponzoriraš Bocu ili River. Moraš oba. Ili imaš neki neglobalni koncept.
  • ŠDD ili udruga građana?
    Još jedna stvar kod sponzora tj. problem. Zbog izuzetne polariziranosti hrvatskog navijačkog puka rijetko tko će se vezati uz jedan klub i rizikovati gubitak potencijalnih klijenata. Tommy kao regionalna tvrtka to može. Ja ne bi u njega ušao ako imam bilo kakav drugi izbor. Čak i kad sam na moru pokušavama hvatat bilo koje drugo rješenje. A zamislite tek status dinamovog generalnog sponzora u Dalmaciji.
  • ŠDD ili udruga građana?
    Na žalost bojim se da je Mali dioničar u pravu. Svaka poslovna ideja u hrvatskom nogometu može živjeti jedino od stvaranja i prodaje igrača, te od love iz UEFA natjecanja. Sve drugo je kikiriki i bit će tako do kraja svijeta. Primjer Zvezde je loš jer je to državno-politički projekt gdje je sva lova od sponzora time uvjetovana.
  • ŠDD ili udruga građana?
    Tu govorimo o GNK. Mislim da FD to ne može pomoći. Iako neću griješit dušu nisam upoznat o tom dijelu.
  • ŠDD ili udruga građana?
    Ono što je problem za svaki klub to je dugoročno rješenje financiranja. Bez obzira na model.
  • ŠDD ili udruga građana?
    Ma mislim o cijeloj zakonskoj regulativi koja od prvog dana nije prilagođena demokratskom ustroju države već je cijelo vrijeme namijenjena manipulaciji i muljanju u sustavu upravljanja. Ovaj zadnji zakon je samo dio loše regulative.
  • ŠDD ili udruga građana?
    Ja pokušavam izići iz okvira Dinama da tako kažem. Većina nas barem ovdje na forumu zagovara udrugu, a mi u isto vrijeme nemamo niti jednu pravu udrugu koja vodi vrhunski klub u Hrvatskoj. Ili su privatni, ili hibridi, ili devijacije tj. kvazi udruge. Dakle, razgovaram općenito o sustavu tj. koji pokazuje bolje rezultate. Na žalost kod nas zakonska regulativa u sportu nije dobro postavljena ni definirana 28 godina nakon ostvarenja samostalnosti.
  • ŠDD ili udruga građana?
    Možemo uzeti 5 ili 3. Nije bitno. Ili da ovako kažem. Koji je najuspješniji sportski klub koji istinski funkcionira kao udruga?
  • ŠDD ili udruga građana?
    Mr. Blue, nije ti loša analiza. Kritički osvrt na klubove koji su privatizirani je dosta dobar. Da bi tekst ocijenio za više od dobar fali mi kritička strana o djelovanju klubova kao udruga. Ili da svima olakšam tj. zakompliciram posao. Navedite mi top10 uspješnih sportskih klubova u Hrvatskoj i proanalizirajmo njihov ustroj tj. način organiziranja.
  • Amir Rrahmani
    Uvijek ćemo ga zapamtiti 2000.jpg
  • Transferi - rasprave
    Pinto nije odigrao ni minute od 10. mjeseca. Dobro to treba provjerit da ipak nije riječ o kakvoj dugoročnoj ozljedi.
  • Transferi - rasprave
    Meni se svidio Ivanušec jučer.