• Tom Hanks
    299
    Još jedan izvještaj sa utakmice s Rusima sa drugog starog foruma,nije od BBB pa ako smeta neka se makne

"Taj dan kad su rusi dosli u hotel na lanistu, doznali smo da su u kontaktu s bojsima. nas 5-6 auta torce krenuli smo prema hotelu da budemo blizu ako sta bude, jer u to vrijeme nismo bas bili na ti s bojsima i niko nije bio siguran sta bi se dogodilo da se uopce sretnemo s bojsima na ulici. bilo je fifti fifti bi li udrili jedni na druge ili na ruse, mozda cak i siksti forti, ipak, neki okvirni plan je bio da se pridruzimo i imali smo neke pozitivne signale sa strane bojsa. sad, da ne duljim puno o tome, helihopter je letio povise hotela i oko hotela je bilo jedno 15 land rovera policije, a hotel je inace ogradjen zicom. sjecam se da je u zagrebu bila nenormalna guzva i bojali smo se da ne zakasnimo pa je i to otezavalo ikakav pokusaj. kad smo dosli blizu, ja sam se odvojio u svom autu, obukao se u odjelo i uzeo aktovku. u aktovci sam imao signalnu (ko da bi mi pomogla kad bi me dovatilo njih 100). parkirali smo u kvart, preskocio ogradu od hotela i napravio se glup i usao u hotel da prebrojim ruse. nisam bas ocekivao da je svih 100 u atriju hotela he he pa su mi noge malo odradile elvisa kad sam uletio ko kreten medju sve njih. napravio djir po hotelu prvi kat i izasao van kroz pozarne skale sa zakljuckom da se u ovim okolnostima ne moze nikako napast. mi iz torce smo se se razisli na rezervni polozaj, a onda smo dobili info da su rusi krenili vani.

sta ja znam, kad sumiram sve, taj dan je najbolje pokazao razlicitosti nase i ruske scene. rusi su svi bili u jednom hotelu, dobra ekipa, ali nema onog klosarluka i spontanosti i nuđenja. njihova je ponuda bila: ili svi ili niko. obzirom na policiju, zavrsilo je - niko.

kad usporedis s englezima, njih se lovilo po gradu jer oni se nude ko grupice i staju na crtu. na slican nacin se nude hrvati. eto, nista omalovazavanja, samo je rijec o kruskama i jabukama i ne mozes sad tu nista rec nego svakom svoje.

i jos nesto, rusi nas vjerojatno razbiju 100 na 100 na ruke. posteno je to priznat. samo, nemos uvijek birat svoja pravila i tvrdit da si na vrhu. tako moze neka ekipa iz cipra tvrdit da se oni kace samo u šahu i da su neunistivi"
  • über alles
    755
    Ja sam bio klinac tad ,al kaj nije trebalo bit nekaj na bundeku s rusima ,pa su oni pali naoruzani do zuba ?
  • Stihl
    1.9k
    Iskreno, vise ne sjećam. Znam da je bila priča da dolaze, ali na kraju nije bilo nista jer ih je murija zahaltala. E sad, jel bilo kaj dogovoreno ili nije, stvarno ne znam. Mozda ima neko ko zna i ko se sjeća, pa neka napise.
    Rekao bi da od toga dana svako ima neku svoju priču jer se Ruse moglo svugdje srest, ne mozda ove "prave" ali moglo ih se srest. A ova šora s murijom koja se kasnije dogodila je možda bila vrhunac dana i vjerujem da se toga većina sjeća.
  • Baltazar
    542
    kak su nas ranije pustili iz skole se sjecas da su se ruksaci buksali u grmlje kod Kome jer nismo znali kam s njima :)
    Mi smo nekak posle se probili do stadiona i usli i sa zapada gledali tu soru kaj je bila na Borongaju.
  • Stihl
    1.9k

Hahah sjećam se, da. Kakva lijepa vremena.
    Mi smo nekak posle se probili do stadiona i usli i sa zapada gledali tu soru kaj je bila na Borongaju
    Navek si se znal snać :joke:
  • ZagrebV
    115
    Tekst nije moj, kopiran je sa fejsa...

"Jednom davno 89' kao klinci koji brijemo na Dinamo (a brijemo i danas ‍♂️) rekli ajmo i mi napraviti svoj transparent, tako padne dogovor ajmooo. Naravno odmah je sto idea kako ćemo kaj ćemo...a nemamo apsolutno ništa osim ideje i volje za napraviti krpu. Onda se netko dosjetio da u srednjoj školi Rade Končar ima velika dvorana za predavanje a tamo vise velike plave zavjese one čvrste, jake...i naravno ajmo, dodemo predvecer do skole...prozor otvoren i nas dvojica se objesimo na to i uspimo skinuti jednu...ali kad smo vec tu iza nas jarbol sa zastavama posto je bio neki nadolazeći praznik pa usput maznemo i Hrvatsku zastavu. Dolazimo do loža u Voltinom i bacamo se na posao...svi odlazimo kući po bijele plahte da imamo za slova. Sutra dan smo izrezali slova, izmjerili sve, skrojili i dali baki od frenda da nam zašije slova na krpu. Strijepili smo cjelu noc jer ce biti gotovo jer sutra je 21.05.1989. i u Maksimiru igra Dinamo - Zvezda a mi zelimo da imamo toliko iscekivani transparent. Dolazi frend smiješak od uha do uha i kaže baka je zavrsila, cjelu noc je starica šivala tu krpu. Dolazimo na Maksimir imamo krpu ali tada se je znao vec red postavljanja transparenata na ogradu...vec su tu poznate face Klokan i Hasan...pita Hasan kaj imate decki? tada krece prezentacija vadimo PURGERE van i to prvi puta u Maksimiru na sjeveru ...ajme koje uzbudenje pokazujemo i vidimo svima osmjehe na licu i veselje...te Hasan odlazi do ograde di vec vise neke krpe i kaze cije je ovo? nekolicina ljudi se javlja a on kaze da pomaknu svoje da stavimo PURGERE u sredinu. Tako je sve to krenulo tog dana 21.05.1989. u 15h Dinamo - Zvezda 1:0...Topić strijelac.
    Danas je to jedini transparent BBB iz bivse Jugoslavije i udarna je krpa...koju treba cuvati i postivati...jer se moze doslovno knjiga napisati o njemu...gostovanja, sacekuse da se ga otme od strane drugih navijackih skupina...represije nad Dinamo svetinja i Purgerima od strane Tuđmana i policije...pa kad je uzet od nekih ljudi te kako je bio vracen itd...uglavnom jako sam ponosan uvijek kad ga vidim...da je iz neke nase price kvartovske...stasao u istinsku legendu među svim transparentima koji su prošli kroz ovih 32 godine sa Boysima i Dinamom.
    I na kraju da objasnim samo jedno jos da se zna...izradili su ovaj transparent decki iz Voltinog (Trešnjevke) i nije replika ovaj danas, onog staroga nego je to taj...pa da ovi novi decki znaju da imaju sveti gral nas starih Boysa"
  • Stihl
    1.9k

Odlična priča o legendarnom tranparentu. Znao sam da je ovaj sadašnji izvorni, da nije replika, ali evo lijepo je bilo pročitat i kak je nastao.
    Jel to neka stranica na fejsu di se objavljuju te stare priče ili? Ak je stranica, mogu dobit neki link?

Edit: dobio sam izvor priče na pm.
  • ZGV
    1.9k
    Svaka čast na priči o legendarnom transparentu s kojim se svi poistovjećukemo i drago nam je kada ga vidimo na ogradi. Neke stvari nisam niti ja znao, ali mi je i čast da je napravljen od zastora iz moje srednje škole.
  • Baltazar
    542
    Što se tiče tih "malih" krpa mislim da je Sopot bila prva ali @ZGV može to potvrditi.
  • ZGV
    1.9k
    Sopot je bila prva od tih tzv malih transpova, tj do cca 2 m dužine. Odmah nakon toga ZCB itd... To smo sve mi izbrijavali.
  • über alles
    755
    Jel bio ko(siguran sam da ima ljudi na forumu) na utakmici Poljska - Hrvatska na europskom 2008 ?

I jel bilo cega sa poljacima ?
  • thomas22
    38
    Ja sam bil i igrom slucaja sam bio blizu kad su poljaci dosli k nasima (bbb) na dogovor za "druzenje". Rezultat druzenja neznam ali cul sam da smo izgubili u hendikepu hahaha!
    Uglavnom ovi poljaci na dogovoru su izgledali opako i zajebano.
  • ZGV
    1.9k
    Pitanje je bilo za utakmicu u Klagenfurtu.
    Tu se ne sjećam da je ičega bilo. Ja nisam bio prisutan, ali bi znao.
    Što se tiče utakmice u Poznanu 2012, odnosno noć prije urakmice Hrvatska-Irska, bilo je svega sa domaćim Terrormašinama.
  • über alles
    755
    Za Poznan znam , tam sam bio na drugoj utakmici(i poslje u Gdansku),pa sam cuo od ljudi koji su ucestvovali.

Zanimalo me ovo jer nikad nisam nista cuo,a to je ipak bilo u periodu jaceg akcijanja grupe.
  • ZGV
    1.9k
    Vidim da je tema malo zamrla, pa evo jedna old school pričica.
    Newcastle-Dinamo, 13.08.1997.
    Pišem Vam iz prve ruke priču sa mog prvog inozemnog gostovanja 1997 godine u Newcastle.
    Kako je prošlo gotovo 24 godine od tada, neke scene su mi izblijedile, no svakako poneka slika podsjeća na to.
    Kako sam tada bio klinac od 16 godina i tek sezonu prije zabrijao na gostovanja, starcima kada sam rekao da bi išao je to bio šok, no kako smo imali fer i korektan odnos, te sam uspio skupiti nešto novaca radeći preko učeničkog servisa, štedeći od bake itd. uspio sam skupiti za put.
    Nakon uspjelog obećanja da ću paziti i da će biti sve u redu, drugi problem je bila izrada putovnice koju nisam imao, a kako je poznato ljeti su velike gužve na šalterima u Petrinjskoj, a dodatna ubrzana izrada se i dodatno naplaćuje. Igrom slučaja simpatična teta je za kockicu Franck kave kada je čula za pto mi treba putovnica sve stvarno ubrzala i dan poslije je putovnica bila gotova. Treća prepreka je viza za englesku koja se tada tražila i bez koje je nemoguće ući plus garancija staraca jer sam maloljetan. Trebalo je i pronaći adresu smještaja jer su i to tražili.
    Uz sve te probleme velika volja je prevladala i napokon se približavao dan puta.
    Putovalo se autobusima i koliko se sjećam dva ili tri autobusa su krenula na put. Organizaciju je radio mistični Masni iz Novog Zagreba (Ervin D.) Od svih u tim autobusima ja sam bio najmlađi uz svoja dva kompića Zagija i Mrkog sa Savice sa kojima i dan danas ponekada odem na gostovanja.
    Kretalo se sa parkinga iza Cibone i znam da su sa nama u autobusu bila i tri Ultrasa iz vinkovaca koji su nosili svoje šalove. Kaj mi je stvarno bilo čudno, no kako su ih stariji dečki poznavali još iz Juge, nisam imao baš neko pravo glasa. Kao nabrijani klinac koji je zadivljen pričama iz časopisa Tribine i kasnije Tifo ponio sam i plavi auto lak sprej da obilježimo i ovo gostovanje kako spada. Slovensku granu smo prošli bez problema i prvo stajanje je bilo na benziskoj pumpi prije ulaska u Austriju, gdje su šoferi rekli da stojimo 10 minuta i krećemo. Kada su već svi bili na ulazu u autobus, najmlađi član ekspedicije je ukrasio potpun bijeli zid benziske pumpe natpisima Dinamo Zg, BBB i U. Taman kada sam to napisao, dolaze šoferi da čekamo još 10 minuta jer su taman naručili jesti i eto pizdarije. Prvi bus je otišao i ušao u Austriju, dok smo mi čekali šofere došla je murija i počeli su problemi. Nakon natezanja sa njima dogovorili da nas ne vrate u Zagreb, no svatko iz busa je morao dati 20 DEM, a ja sve što sam imao. Naravno kada smo napokon krenuli to se nije svidjelo starijim dečkima iz busa (u prijevodu ostatku busa) i morao sam odrađivati pive na svakoj bengi do Newcastlea i natrag za starije dečke. Još sam i dobro prošao jer je moglo i gore.
    Putovali smo oko dan i pol do Newcastlea, mislim da smo došli u grad večer prije. Karte za utakmicu smo imali, brijali po kišnom gradu gdje su i smetlari radili u dresovima. Došlo je još nešto ljudi busevima i avionom, te je tribina bila poprilično puna, a navijanje bilo dosta dobro. Mislim da smo cijelo drugo poluvrijeme pjevali ooooo volim te Dinamo i to se baš glasno čulo.
    Na kraju same utakmice prilikom ulaska u buseve sam uspio zamjeniti majicu od Badel Zagreba (ha ha ha) za original adidas dres od Newcastlea (sivi rezervni) koji mi još dan danas stoji doma kao uspomena na prvo inozemno gostovanje.
    Put prema doma klasika uz čišćenje benziskih po Francuskoj, Njemačkoj i Austriji…Sloveniju smo preskočili u povratku.
bold
italic
underline
strike
code
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.