• Nogometni Podcast
    Očito da bi sve dali za pregleder1oma

    Pa to je općepoznato. Nisu oni niti sporni nego ostali šta stalno klikaju i zanima ih šta četnik ima za reć. Da svi ignoriraju ne bi ni dobio 5% pažnje.
  • NOSTALGIJA - Povijest, Stare Slike, Snimke & Uspomene
    Džemal Mustedanagić (i Zoran Jelikić)

    glw0rzv7z6sz767o.jpg
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Kockastoglava debilčina.
  • NOSTALGIJA - Povijest, Stare Slike, Snimke & Uspomene
    I "kratki" izvještaj sa utakmice:

    U stogodišnjoj povijesti nogometa u Glini važno mjesto pripada Dinamu iz Zagreba. Sama činjenica da je Dinamo pet puta dolazio u ovaj banijski gradić (1966., 1973., 1980., 1982. i 2008.) zaslužuje pažnju, a posebno njegovo spektakularno gostovanje i ekshibicijska utakmica protiv beogradskog Partizana 22. rujna 1982., točno prije 32 godine. Kako je došlo do ovog sportskog događaja, koji je pobudio veliko zanimanje ne samo u Glini i kako je utakmica završila?

    Nešto ranije, u proljeće 1982. Dinamo je nakon 24 godine čekanja osvojio svoj četvrti naslov prvaka Jugoslavije, na oduševljenje brojnih navijača. Istovremeno, nogomet u Glini nalazio se na svom vrhuncu: godinu dana ranije glinska Banija nadmoćno je osvojila prvenstvo Međupodručne lige Sisak-Karlovac-Gospić i plasirala se u Zagrebačku nogometnu regiju, gdje je već u svojoj premijernoj sezoni 1981/82. zauzela visoko drugo mjesto. Na inicijativu ambiciozne klupske uprave, odlučeno je da se u okviru obilježavanja jubilarne 40-te godišnjice formiranja Sedme banijske udarne divizije, u Glinu pozovu dvije trenutno najbolje momčadi u prvenstvu Jugoslavije, a sav prihod s utakmice namijeni opremanju nove Osnovne škole u Klasniću, koja je nosila ime slavljenika.

    Vodstvo i igrači obje momčadi zajedno su položili vijenac na spomen-ploču žrtvama fašističkog terora ispred Spomen doma u Glini

    Posredstvom popularne emisije Zeleni megaherc, koju su zajednički emitirali drugi programi Radio Zagreba i Radio Beograda, treneri dviju vodećih ekipa na tabeli novog prvenstva 1982/83. Miroslav Blažević i Miloš Milutinović odazvali su se pozivu i dogovorili da odigraju prijateljsku utakmicu u Glini, makar su jedna i druga momčad vodile ogorčenu bitku na nekoliko kolosijeka (prvenstvo, Kup, a Dinamo i Kup prvaka). Vijest da će u Glinu doći Dinamo, aktualni prvak Jugoslavije i Partizan, vjerni pratioc ‘plavih’ na prvenstvenoj ljestvici u novom prvenstvu, izazvala je u gradu i okolici pravu euforiju.

    Na dan gostovanja, vodstvo i igrači obje momčadi zajedno su položili vijenac na spomen-ploču žrtvama fašističkog terora ispred Spomen doma u Glini, izgrađenog na mjestu srušene pravoslavne crkve i zločina koji se u njoj dogodio. Prije početka utakmice, dvije momčadi, vodstvo i sve prisutne na stadionu Banije pozdravio je u ime društveno-političkih organizacija i građana Gline Franjo Čumpek, predsjednik Skupštine općine Glina, zahvalivši se Partizanu i Dinamu. Tom prilikom uručio je kapetanima, Zlatku Kranjčaru i Nenadu Stojkoviću, kristalne vaze s posvetom Sedme banijske udarne divizije u u znak sjećanja.

    Sama utakmica, odigrana u humane svrhe, oduševila je brojne gledaoce i u potpunosti opravdala svoj smisao. Na stadionu, po toplom i sunčanom vremenu, okupilo se gotovo svo stanovništvo Gline. Bilo je posjetitelja iz Petrinje, Siska, Karlovca i mnogih drugih obližnjih mjesta. Prodano je preko pet hiljada ulaznica, sakupljen zavidan prihod. Izvanredan ambijent stvoren u gledalištu, korektno bodrenje, mnoštvo plavih i crno-bijelih kapa, šalova i zastava upotpunili su igrači jedne i druge momčadi odigravši lijepu, dinamičnu i uzbudljivu utakmicu u kojoj je postignuto obilje zgoditaka.

    U nešto boljoj igri pobijedio je Dinamo sa 4:3, mada je rezultat mogao biti i neodlučan. Iako su oba tima nastupala bez nekih prvotimaca (Dinamo bez Zajeca, Cerina i Zvezdana Cvetkovića, Partizan bez Radanovića, Mancea i Vukotića), plavi su bili kompletniji. I ovako, bila je to utakmica sa svim obilježjima pravog prvenstvenog nadmetanja u kojoj su gledaoci vidjeli sedam prekrasnih golova, uz dobro suđenje Dušana Maksimovića iz Karlovca. Dinamo je nastupio u sastavu: Ivković, Bračun, Munjaković, Hadžić, Arnautović, Bogdan, Arslanović, Boro Cvetković, Kranjčar, Bošnjak, Deverić (još su igrali: Marić, Deželić, Dumbović, Hohnjec i Dragičević). Kod Partizana: Stojić, Lazičić, Kuzmanovski, Radulović, Stojković, Kostić, Đelmaš, Popović, Varga, Smajić, Petrić (još je igrao Nikodijević).

    Na stadionu se okupilo gotovo svo stanovništvo Gline. Bilo je posjetitelja iz Petrinje, Siska i Karlovca. Prodano je preko pet hiljada ulaznica

    Munjevitom akcijom Kranjčara i Deverića Dinamo je poveo u 17. minuti. Zatim je Stojković pogodio prečku, da bi u 32. izjednačio Varga. Minutu kasnije Dinamo opet vodi. Kranjčar je iz jedanaesterca realizirao dosuđenu kaznu – 2:1. U drugom poluvremenu još življa igra. Već u 51. Đelmaš glavom postavlja 2:2, a u 53.-oj minuti dogodio se preokret Partizana – za 3:2 efektno pogađa Radulović. U 67. minuti poklon golmana Stojića – Deželić 3:3. I tada još jedna gesta koja zaslužuje isticanje. U 75. minuti trener Dinama Miroslav Blažević, nakon što je Đelmaš zbog prigovaranja sucu zasluženo dobio crveni karton, povukao je samoinicijativno iz igre Dragičevića i tako opet uspostavio igračku ravnotežu. Nekoliko minuta kasnije kombinacija plavih i razigrani Deželić ponovo pogađa za Dinamovih 4:3. Pred kraj, prečka je još jednom spasila Dinamov gol.

    Obje momčadi ispraćene su velikim i spontanim pljeskom prepunog gledališta, a još isto veče u sportskom prilogu Dnevnika Televizije Zagreb objavljena je reportaža i prikazani svi golovi s prigodne utakmice Partizana i Dinama u Glini. Sutradan su gotovo sve dnevne novine, od Sportskih novosti do beogradske Politike, pisale o spektaklu i istinskoj manifestaciji zajedništva, na terenu i među gledaocima.

    Zanimljivo, jesenski službeni susret Dinama i Partizana u Maksimiru završio je također rezultatom 4:3, ali za Beograđane, koji su te godine i osvojili prvenstvo, dok se Dinamo zadovoljio Kupom maršala Tita i trećim mjestom iza Hajduka, sa samo dva boda manje od ‘crno-belih’ šampiona. Odlučujući proljetni susret ovih rivala odigran je na beogradskoj Marakani pred 90.000 gledalaca i završio je podjelom bodova 2:2, nakon vodstva Dinama od 2:0.
  • NOSTALGIJA - Povijest, Stare Slike, Snimke & Uspomene
    22.10.1982. partizan 3:4 Dinamo (Prijateljska utakmica igrana u Glini povodom 40te godišnjice 7. banijske udarne divizije)

    jtx13o9sshd6oc8r.jpg
    7qnenxck4zwejxpf.jpg
  • Hrvatski nogometni kup 2020/21
    Imaju 0/5 u tom razdoblju sto se ždrijeba tiče .... Isto tako Rijeka je prošle godine uzela kup i ove će igrati (vjerovatno) u finalu bez ijedne na Rujevici... Cijeli svijet se urotio protiv tovara po tko zna koji putBosna86

    Nije poanta bila da su kuglice bile hladne, bar ne što se domaćinstva tovara tiče, već milijun puta prožvakana tema nakaradnosti kupa
  • Hrvatski nogometni kup 2020/21
    Termini za odigravanje polufinalnih dvoboja su 7., 14. i 18. travnja, a točna satnica bit će određena poslije odigravanja preostalih četvrtfinalnih susreta.deda

    tovari zadnju domaću kup utakmicu odigrali 2016 protiv nas ako je ovo i ždrijeb domaćinstva...
  • NOSTALGIJA - Povijest, Stare Slike, Snimke & Uspomene
    07.03.1971. prvi puta se na dresu pojavio najljepši grb u povijesti sporta.
    NK Dinamo Zagreb 0:1 željezničar sarajevo 7gyg0p2njn40afm5.jpg
  • NOSTALGIJA - Povijest, Stare Slike, Snimke & Uspomene
    rijeka - DINAMO (ne znam datum, vjerojatno sezona 05/06)
    Edit: Sezona 04/05
    Rijeka - Dinamo 4:2, 20.11.2004.
    tqx6mn99hx7r8zb4.jpg
    9tl11bq3hcwykz6k.jpg
    y114g9vkmq2fcwoc.jpg
  • Grad Zagreb
    Jedina bolja jutarnja vijest bit će kad zdravko i zoran krepaju.
  • NOSTALGIJA - Povijest, Stare Slike, Snimke & Uspomene
    Misliš, 1978/79. :wink:Stihl

    Naravno...