Bude web, sad je bilo zbilja posla, možeš si misliti od registracije u ZNS-u novog kluba, juniora, seniora koji su se praktički prvi puta u životu vidjeli, trenera, liječničkih pregleda, registracija (sad sam u Cometu doma :smile: ). Sad kad je baza tu, kreće marketing.

Čehi-Mladost Donji Dragonožec 1:1
    Hrašće-Gavran 03 0:0
    Botinec-Hrvatski Leskovac 2:1
    Sava Jakuševac-Kralj Tomislav 0:0

Kao što sam već napisao, što zbog činjenice da liga ima 15 klubova što zbog ostalih okolnosti hrpa klubova ima različit broj odigranih utakmica. Za sad su bez poraza vodeći Omladinac, Mladost Donji Dragonožec i Kralj Tomislav. Omladinac ima 9, a Mladost i NKKT po 7 bodova.

Zadnje dvije utakmice koje smo odigrali bi se jako svidjele mom prijatelju @xavier. Gol razlika 1:0 i četiri boda u džepu.

Za razliku od prošle utakmice protiv Botinca gdje smo pomalo nezasluženo uzeli 3 boda, kod Save Jakuševec smo definitivno imali više udaraca i izglednih prigoda i uzeli "samo" bod. Taj bod i nije loš jer obično u utakmici u kojoj promašiš hrpu prigoda na kraju te snađe kazna pa izgubiš, ali zahvaljujući našem Ivanu Kaselju i ostatku obrane uspjeli smo sačuvati mrežu netaknutom. Domaći su bili dosta orijentirani na duge lopte, ali najizglednija situacija ukazala im se nakon akcije po njihovog lijevom boku kada su početkom drugog poluvremena pogodili stativu Kaseljevog gola.

Mi smo u prvom poluvremenu imali tri izgledne prigode preko braće Klafurić. Fran Hunski je izvrsno probio stranu i povratnom poslužio Ivana Klafurića koji nije uspio stisnuti loptu sa 7-8 metara i pospremiti je u mrežu. Isto tako, nakon odličnog zadnjeg pasa Brune Leskovca Marko Klafurić je izbio pred vratara i sa 10tak metara iskosa se odlučio na udarac u njegov bliži kut bez uspjeha.

U drugom poluvremenu je Hrvoje Šlibar iščeprkao loptu i neuspješno pokušao zabiti iako je imao Brunu Leskovca licem okrenutog golu na povratnoj. Nakon fenomenalne minijature na sredini terena Marko Klafurić pronašao je na lijevoj strani brata Ivana koji gađa daljnji kut, ali Tomić to brani, a u nastavku akcije Marko prebacuje vrata. Izglednu prigodu nije iskoristio ni Liović koji loptu upućenu s desnog boka nije uspio pospremiti u bliži Tomićev kut.

Čestitke svim igračima na fer i korektnoj borbi, a mi ipak sa utakmice nosimo pozitivan dojam osvojenog boda i s radošću gledamo prema srijedu i utakmici protiv Čeha na domaćem terenu.

Fotogalerija Frane Fabris...

13.9k
    Pozdrav svima,

evo izvješće 2. ZNL 5. kolo, NKKT slobodan.

Nakon ovog kola jedine neporažene momčadi su Mladost Donji Dragonožec i Kralj Tomislav sa po 10 bodova iz 4 utakmice. Mladost ima bolju gol razliku (+8), KT +4. Čulinec još nije uspio osvojiti ni bod.

Dvije utakmice bez golova i nekoliko golijada...

Zagreb 041 - Podsused 0:0

Mini derbi, očigledno tvrda utakmica

Mala Mlaka-Čehi 0:0

Tu mi je malo neobično da nije bilo golova, ali eto mreže su mirovale...

Gavran - Botinec 2:7

Botinec je u ovoj utakmici bio apsolutni favorit, ali je Gavran u jednom trenutku čak i vodio 2:1. Botinec je poveo 1:0 (Sušac) pa je Gavran preokrenuo preko Nikolića i Vuka na 2:1. Poluvrijeme je bilo 2:2, Svetina je zabio za izjednačenje. U drugom poluvremenu Gavran nije mogao pratiti ritam pa ih je Botinec dotukao...Svetina za 2:3, Krizman za 2:4, Ažić za 2:5 i Krizman još 2 gola za 2:7.

Mladost Donji Dragonožec - Hrašće 4:2

Mladost je odlična ekipa, ovo im je treća pobjeda od četiri utakmice, bez poraza su sa 10 bodova. Hrašće voli igrati utakmice s preokretima i puno zabijenih golova. Povela je Mladost preko Brebrića pa Hrašće preokrenulo preko Karažinca i Šimanića. Za 2:2 je zabio Grgić, 3:2 Kolarić i 4:2 je potvrdio Brebrić.

Čulinec - Croatia 98 1:2

Čulinec je jedina ekipa koja još nije uknjižila bod. Poveli su preko Kolobarića, ali valjda im je ponestalo snage pa je Croatia 98 u zadnjih 15 minuta okrenula na 1:2 golovima Perše i Kvrgića.

Omladinac - Bubamara 1:4

Omladinac je prije ove utakmice imao savršen skor od tri pobjede. Bubamara je tehnička jaka i dobro posložena ekipa pa su u biti njihovi šareni nastupu u startu prvenstva malo neugodno iznenađenje. I ovdje smo vidjeli preokret jer je Omladinac poveo preko Berišića. Izjednačio je Ivanić, pa Lončarević dvaput zabio za 1:3, a točku na i je stavio Mrković u zadnjoj minuti.

U tjednu smo mi i Čehi odigrali zaostalu utakmicu iz prvog kola, naša pobjeda 4:2 pa evo izvješća...

Kralj Tomislav - Čehi 4:2

Krenuli smo u sad već standardnoj postavi Kaselj-Ališić, Milošević, Luka-Hunski, Marko Klafurić, Leskovec, Liović-Židanić, Ivan Klafurić-Šlibar. Formacija je bila standardna, a mjesta su zamijenili Bruno Leskovec kojeg je trener Brane Repić povukao na mjesto središnjeg veznog i Antonio Židanić koji je pomaknut bliže protivničkom golu. Značajnu ulogu odigrali su debitant Tomislav Gundić na poziciji srednjeg veznog, Dundović na mjestu ofanzivnog veznog, Habajec na desnom boku, Strmo koji je igrao i na desnom boku i u špici, Matković na lijevom boku, Dedić na desnom stoperu i Vajdić na lijevom boku. Tako smo jučer na toj poziciji lijevog bočnog rotirali Liovića, Matkovića i Vajdića.

Utakmica je krenula frustrirajuće za nas jer nismo mogli zabiti gol iz vrlo izglednih prigoda. U 3. minuti Luka pronalazi Šlibara i ništa. 8. minuta dupli pas M. Klafurić-Šlibar bez promjene rezultata, 10. minuta Šlibar iz auta asistira Ivanu Klafuriću koji gađa stativu. Šlibar je u 12. minuti odlično pronašao Židanića, Bruno Leskovac imao fini pokušaj u 12. minuti i Židanić ponovno u 13. Znači u 13 minuta 6 udaraca iz vrlo izglednih situacija, a rezultat još uvijek 0:0.

Do više nego zasluženog vodstva stigli smo u 19. minuti kada je Hrvoje Šlibar pogodio vratarev lijevi kut na Židinu asistenciju. Taj gol je bio okidač da svaka izgrađena akcija bude i realizirana pa je u 27. minuti izvrsnu dugu loptu na desni bok Fran Hunski poveo dobrih 40 metara, prohujao kraj obrane Čeha i rutinirano pogodio desni donji kut vratara Čeha Ille. 3 minute kasnije centraršut Šlibe sa desne strane iz zraka je u mrežu pospremio Ivan Klafurić. Ivan i Fran su svojim radom definitivno zaslužili ove prvijence pa im ovim putem čestitamo i nadamo se da će se čim prije pridružiti Šlibi, Marku i Bruni koji su zabili po 2 gola za nas. Markov drugi prvenstveni zgoditak došao je u 50. minuti nakon asistencije Matije Matkovića udarcem sa 20tak metara.

I sve bi bilo idilično da je utakmica u tom trenutku završila, ali...Borna Gregurić nas je već u prijateljskoj utakmici upozorio da mu ne treba ostavljati ni trenutak slobodnog prostora pa smo ponovno utvrđivali tu lekciju. Prvo je u 55. asistirao za gol pronašavši dubinskom loptom Luku Lukića koji plasira pored nemoćnog Kaselja. Onda se prošetao po desnoj strani naše obrane, izašao sam pred Kaselja koji je odlično skratio kut pa je Borna pogodio „samo“ stativu. Nekoliko minuta kasnije Pavao Naglić je centrirao, a lopta je čudnom putanjom pogodila našu prečku. Ali i Naglić je dočekao svoj trenutak u 72. minuti kad je nakon kornera sa peterca pospremio loptu iza Kaseljevih leđa.

Do kraja utakmice se uglavnom igralo na sredini terena. Čehi nisu uspjevali ozbiljnije ugroziti Kaselja, a mi smo ponovnim ulaskom Šlibe, Frana i Brune prebacili dio zbivanja na terenu na protivničku polovicu i mirno priveli utakmicu kraju.

• Stihl
    3k

Bas sam danas ujutro čul i reklamu za klub na Gold-u, ozbiljno ste vi to krenuli hehe :wink:
  • Mališan
    1.7k
    Danas su na rasporedu utakmice 1. kola Kupa ZNS-a. Sve utakmice počinju u 16:30 sati.