• Eduardo
    16.8k
    DATUM ROĐENJA: 29.05.1991.
    MJESTO ROĐENJA: Šibenik
    VISINA: 185cm
    TEŽINA: 79kg
    NOGA: Desna
    BIVŠI KLUBOVI: HNK Šibenik, NK Lokomotiva
    POZICIJA: Zadnji vezni
    BROJ: #5
    UGOVOR: 15.06.2026.
    52f0b8gy0jrku6hu.jpg
  • deda
    26.3k
    Naš kapetan upisao je svoj 52. nastup za Dinamo u europskim kupovima čime se izjednačio na drugoj poziciji sa Mikijem Badeljom. Ispred njih je jedino Sammir sa 76 nastupa. :clap:
  • dinamo vitez
    213
    Gdje Arijan Ademi stoji na povijesnoj ljestvici kapetana i igrača koji su najviše dali za Dinamo? Ako ovako nastavi, mogao bi biti uz bok Zeki, Zambati, Zvoni, Robiju i Luki. Nemalo sam se iznenadio i žao mi je što nema više upisa na ovoj temi, mislim da je najbolji igrač (FM se slaže :grin: ) i prvo lice Dinama trenutno uz trenera Bjelicu i da ne dobiva zasluženi medijski prostor kao recimo Soudani nekad (mada je i on velikan za mene).

    Prvi je kapetan koji je Dinamo uveo u europsko proljeće nakon skoro pet desetljeća, jedan od najtrofejnijih igrača u povijesti kluba (ne znam koliko mu treba da stigne Sammira). Klasa na terenu i van njega. Nikad neću prežaliti što ne igra za Hrvatsku, zvanje Maleša ispred njega od strane Nike Kovača. Jedna od načudnijih i najlošijih odluka hrvatskih izbornika, uz bok onoj Cicinoj da ne zove Eduarda 2006.

    Momak je tu osam i pol godina, vratio se još jači nakon dvije godine suspenzije, u svakoj utakmici lije krv i znoj za Dinamo. Veliki čovjek, radnik i borac iz Šibenika, baš poput drugog velikog Dinamovca, košarkaškog Mozarta Dražena Petrovića. Sinonim za profesionalnost, požrtvovnost i ustrajnost. Dinamov lider i zatočenik, Dinamov Nelson Mandela.
  • deda
    26.3k
    Mislim da mu se priznanje dalo praktički doživotnim ugovorom, a svaki navijač zna da je Arian kičma ove momčadi i njezin najvažniji igrač. Isto to su mnogi navijači kroz medije i društvene mreže dali do znanja upravi kluba kad je bilo priča o mogućem odlasku.
  • Infinity
    14.9k
    Ma Ademi je legenda naseg vremena. O njemu cemo mi pricati kao sto stariji pricaju o nekim igracima iz povijesti. Bojao sam se da ce otici, ali mislim da se ove sezone u njemu opet probudio stari zar i da ce jos dugo igrati za Dinamo. Daleko je od toga, ali se nadam da ce dotaknuti magicnu brojku od 500 nastupa za Dinamo i na taj nacin udariti pecat na svoju karijeru u Dinamu da sve buduce generacije znaju kakvog smo kapetana imali i gledali.

    Mislim cak da je dobro sto nije zaigrao za Hrvatsku, jer mislim da bi na taj nacin bio lakse prodan. Drago mi je da takvu srcanost imamo i ekipi danas i nadam se da cemo ju imati jos 6-7 godina u obliku Arijana Ademija. Valjda je svjestan da bi ostankom u Dinamu do kraja karijere postao besmrtan.
  • deda
    26.3k
    Arian je već u ovom trenutku 36. na vječnoj ljestvici s 219 nastupa igrača Dinama i Građanskog.
  • markoli
    1.6k
    I drugi po broju europskih nastupa.
  • reziser
    5.8k
    dinamo je stao iza njega kad mu je bilo najteže, nadam se da će ostati pri toj odluci da ne inzistira na odlasku. Previše on znači za momčad sad kad smo konačno dočekali proljeće
  • Eduardo
    16.8k
    Kapetan je ovako komentirao to što neće voditi igrače u povijesnoj utakmici:

    "Žao mi je što je tako ispalo, ali to je valjda sudbina. Mislim da ne bi bilo fer i korektno prema suigračima, Dinamu i našim navijačima da istrčim u utakmici u kojoj ne mogu dati sto posto od sebe samo zato što sam kapetan.

    Vjerujem u svoje suigrače da mogu riješiti Benficu i bez mene te sam uvjeren kako ću biti s njima na travnjaku već u četvrtfinalu Europa lige. Do tada će u meni imati najvećeg navijača."
  • marcio amoroso
    31.4k
    Ne razumijem da je Ademi rezerva u jednoj Makedoniji.
  • El Capitan
    74
    Koji je problem s Ademijem? Ove godine malo malo ozlijeđen ili 'pošteđen' a prije si ga morao tući štapom da ne igra tekmu. Jedina logika mi je da su ove 2 godine ne igranja ostavile prevelik danak na fizikalijama.

    Da ne bi krivo shvatili, ne dovodim u pitanje mentalitet jer čovjek i dalje izgara na terenu, samo to više nije ona razina a i ozljede su sve češće...
  • Hipo
    406
    U ovoj sezoni će nadam se osvojit koji trofej, postati apsolutni rekorder po broju trofeja i otići iz dinama jer zaslužuje transfer.

    Ali, uvijek neko zlo, njemu se pribrajaju trofeji kad je bio pod suspenzijom i nije odigrao ni sekunde.
  • Eduardo
    16.8k
    otići iz dinama jer zaslužuje transfer.Hipo

    Neka njega kod nas. On voli Dinamo, Dinamo voli njega. Kapetan je, navijači ga vole cijene i poštuju. Jedan je od glavnih igrača. Osvaja naslove, svake godine igra skupine EU natjecanja, ove možda i LP. Podebljati mu ugovor i zadržati ga dokle god je moguće. Naravno, ako on ne bude taj koji bi forsirao transfer.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.