• Eduardo
    17.2k
    DATUM ROĐENJA: 09.01.2001.
    MJESTO ROĐENJA: Zagreb
    VISINA: 182cm
    TEŽINA: 78kg
    NOGA: Desna
    BIVŠI KLUBOVI: NK Zet, AC Monza, NK Lokomotiva, HNK Šibenik, HNK Rijeka
    POZICIJA: Lijevo krilo, Ofenzivni vezni
    BROJ: #20
    UGOVOR: 30.06.2024.

    6027upefdpjdzrpg.jpg
  • 000
    941
    Sjajni Dinamov ‘dečec’ Marin ove sezone dva puta je igrao u HNL-u, protiv Lokomotive u 5. kolu ušao je u 66. minuti, a u sudaru s Goricom u 7. kolu u 84. minuti. Evo što o popisu britanskog lista kaže trener Dinama Nenad Bjelica.

    - Antonio Marin apsolutno je opravdano na tom popisu! On je na razini da bi već Dinamu u HNL-u mogao pomoći. Definitivno je na razini igrača za prvu momčad. Ipak, naše su procjene da mu više koristi igrati za drugu momčad 90 minuta, nego da kod nas dobiva 15 do 20 minuta - kaže nam Bjelica.

    - Po meni, on nije samo budućnost Dinama, nego kompletnog hrvatskog nogometa. Antonio je jedan od najvećih talenata koji je stvorila Dinamova škola u posljednjih deset godina. Rekao bih da ima ogromnu, da se tako izrazim, ‘nemoguću’ kvalitetu, a drugo, u ovoj mladoj dobi s nepunih 18 godina tjelesno je ravnopravan sa svim našim igračima koji su, recimo, u dobi od 25 godina pa nadalje.

    Bjelica zaključuje...

    - Antonio Marin je jedan od igrača koji će obilježiti hrvatski nogomet idućih 15 godina!

    https://sportske.jutarnji.hr/planet-hrvatska/nova-hrvatska-nogometna-nada-nakon-velike-vijesti-iz-europe-progovorio-i-nenad-bjelica-on-ce-obiljeziti-hrvatski-nogomet-iducih-15-godina/7933024/
  • Eduardo
    17.2k
    Ja se nadam da ćemo ovog dečka gledati malo duže od jedne sezone kod nas. Ne znam kakav je u glavi i kakvi su njegovi, ali nadam se da su naučili na dosadašnjim primjerima da se u Dinamu itekako može dobro igrački razviti prije nego poleti u neki veliki klub i ligu gdje bi završio na klupi.
  • 000
    941
    Nekako mi nerealno zvuci da mladi talentirani igrac ostane nekoliko sezona kod nas i nesto napravi prije odlaska.
  • Eduardo
    17.2k
    Ako je toliko dobar da već sa 18 može biti od pomoći prvoj momčadi onda bi se možda i moglo nešto napraviti do njegove 21.-22.god . To su 3-4 sezone u Dinamu. On s tim godinama i takvom kvalitetom može nama pomoći dok bi negdje možda grijao klupu ovdje bi igrao dobre utakmice u HNLu, a i EU utakmice.
  • dinamo vitez
    214
    Evo da se i ja uključim u raspravu pošto sam vidio na fb stranici Povijest Dinama obavijest o novom forumu za sve Dinamovce.

    Moram priznat da sam revni igrač Football Managera već dugi niz godina, i igrač koji mi je ove godine najviše zapeo za oko jest Antonio Marin.

    Onaj tko prati FM zna otprilike kakav je sustav ocjena i koliko razgranatu skautsku mrežu sa stotinama skauta oni imaju u cijelom svijetu čime su možda i najcjenjeniji nezavisni svjetski medij za (pr)ocjenu igrača čiju su bazu podataka sa preko 350 000 igrača koristili i koriste mnogi svjetski klubovi (Everton i Crvena zvezda padaju na pamet) za dovođenje igrača unazad 15-ak godina.

    Antonio je ove godine jedan od 30-ak najvećih svjetskih (u-21) talenata prema, ima potential ability -9, čime je najbolje ocijenjeni Dinamov igrač još od Kovačića i Halilovića ako se ne varam (iako je u to vrijeme sustav bio malo neprecizniji, nije bilo ovih međuocjena -85, -75 itd). Također je uz sami bok vedetama tipa Rashforda, Malcoma i bolji od Sessegnona, Milenkovića, Dolberga,...

    https://www.fmscout.com/a-football-manager-2019-negative-pa-talents.html

    Ima i current ability od 109 što je otprilike na razini najslabijih Dinamovih prvotimaca ili ponajboljih igrača u mnogim momčadima HNL-a. Na listi najvećih potencijala su i Lovro Majer (128 CA, -85 PA) i Dani Olmo (125 CA, -85 PA), te Nikola Vlašić od hrvatskih igrača.

    Od ostalih mladih Dinamovaca, -8 ima Moro, odbjegli Hasić isto, -75 Horkaš, Gvardiol, Krizmanić, te Kastrati i Ivanušec iz Lokse, -8 Šego iz Hajduka, prošlih godina su -85 imali Brekalo i Ćorić, -8 Benković, -75 Gojak, Šemper, Kalaica, Kulenović, Kotarski, Murić, -7 Šunjić, Fiolić, Knežević, Čolina...

    Ne znam je li poželjno ako još tko igra FM da otvorimo novu temu za dovođenje/skauting igrača na igrici u Dinamo :D
  • marcio amoroso
    31.9k
    Dobrodošao dinamo vitez. Temu za koju misliš da će se na njoj pisati možeš slobodno i sam otvoriti. Nemamo ograničenja po tom pitanju.
  • dinamo vitez
    214
    Hvala :D Rado bih pisao o tome, ali mi glupo ako nema tko raspravljati sa mnom :D
  • marcio amoroso
    31.9k

    Možda se netko nađe. Ja osobno ne znam ni upaliti te igrice ali vjerovatno nas ima tu koji to prate i vole.
  • xavier
    11.1k
    mislim da nas je većina potrošila sate i sate na tu igricu.

    Istina, ja ne igram već godinama, ali počeo sam još kad je to bio CM, a ne FM.
  • dinamo vitez
    214
    Meni je zanimljivo ovako pored transfermarkta imati još jedan vrlo relevantan pokazatelj trenutne/potencijalne vrijednosti i diskutirati o tome. Samo ne znam pod koji podforum da stavim.
  • marcio amoroso
    31.9k

    Ma u parlaonicu najbolje. A tamo imaš i kutak za predstavljanje
  • Eduardo
    17.2k
    Igrački uzor?
    Antonio Marin: "Ronaldinho – jer od malih nogu uvijek sam ga gledao na Youtubeu, sve te stvari, htio sam biti kao on."

    Kojem si igraču reprezentacije najsličniji po stilu?
    Antonio Marin: ''Pa, mislim – Marko Pjaca"

    Najveća želja u dresu svog kluba?
    Antonio Marin: "Istrčati pred punim Maksimirom. Mislim da je to san svakog djeteta iz Zagreba."

    Škola ili nogomet?
    Antonio Marin: "Nogomet!"

    Cristiano Ronaldo ili brazilski ''debeli'' Ronaldo?
    Antonio Marin: "Stari debeli Ronaldo."
    Zašto?
    "Bio je bolji."

    Klub tvojih snova?
    Antonio Marin: "Mislim da bih ipak u Barcelonu išao. Sviđa mi se njihov stil, igra i to je to."

    Što misliš o Hajduku?
    Antonio Marin: "Sigurno Dinamov najveći rival i veliki hrvatski klub."

    Najdraži trenutak u dosadašnjoj karijeri?
    Antonio Marin: "Možda onaj potez protiv Hajduka kad smo bili kadeti još…''
  • weasley
    27
    nešto sam krivo postavio da je bilo privremeno, evo ponovo:

    giphy.gif
  • Hipo
    406
    Ovaj dečko vec za 3 mjeseca mora ic u prvu ekipu i dozirat svaku tekmu s klupe ili kao starter.

    Ja bih mu dao priliku i sad do kraja sezone da malo igra 1.hnl


    On mora ostati u dinamu još bar 3 sezone.

    Tek nakon sp u kataru otvorit pregovore za transfer.
    Iza toga može ić za 50 milijuna eura.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.